Zamknij

Nie żyje 17-letni sportowiec. Przepowiadano mu wielką karierę

02.02.2022 12:47

Viggo Soerensen nie żyje. Utalentowany duński golfista zmarł nagle z powodu zatrzymania akcji serca w wieku zaledwie 17 lat. "Miał wszystko, by stać się gwiazdą" - napisano w komunikacie GEMS Wellington Academy - Al Khail.

Viggo Soerensen nie żyje
fot. Facebook/GEMS Wellington Academy - Al Khail

Viggo Soerensen wygrywał zawody w swojej kategorii wiekowej i wróżono mu wielką przyszłość. Duńczycy wiązali z nim duże nadzieje, trenerzy w GEMS Wellington Academy - Al Khail przekonywali, że może dokonać dużych rzeczy, ale jego krótka, dobrze zapowiadająca się kariera golfisty została brutalnie przerwana.

W czwartek 27 stycznia młody sportowiec doznał zawału serca i zapadł w śpiączkę. Niestety lekarzom nie udało się go uratować - w niedzielę odłączono go od aparatury podtrzymujące życie i stwierdzono zgon.

Viggo Soerensen nie żyje

"To druzgocące dla jego rodziny. Składamy kondolencje wszystkim związanym z Viggo" - napisano w komunikacie GEMS Wellington Academy - Al Khail. "Golf był jego pasją i życiem. Przyszłość w sporcie została mu odebrana zbyt wcześnie" - dodano.

We wpisie umieszczonym na Facebooku szkoły wspominano go jako uczynnego, pomocnego, chętnego do zabawy, ale i do pracy młodego człowieka.

RadioZET.pl/Facebook GEMS Wellington Academy - Al Khail/WP Sportowe Fakty