Zamknij

Publikowali zdjęcia z katastrofy. Vanessa Bryant dostała potężne odszkodowanie

25.08.2022 11:05

Vanessa Bryant otrzymała 16 milionów dolarów (ok. 31 milionów złotych) odszkodowania za nielegalne udostępnianie makabrycznych zdjęć z miejsca katastrofy helikoptera, w której zginął jej mąż Kobe Bryant i córka Gianna.

Vanessa Brynat dostała potężne odszkodowanie
fot. AP/Associated Press/East News

Kobe Bryant oraz jego 13-letnia córka Gianna zginęli wraz z siedmioma innymi osobami w katastrofie helikoptera 26 stycznia 2020 roku na przedmieściach Los Angeles. Powodem zdarzenia miała być gęsta mgła, ograniczona widoczność i błąd pilota.

Błyskawicznie w sieci pojawiły się makabryczne zdjęcia z miejsca wypadku. Szybko okazało się, że fotografie zostały wykonane przez służby miasta Los Angeles - co najmniej jedenastu policjantów i dwunastu strażaków. W związku z tym Vanessa Bryant postanowiła wytoczyć proces hrabstwu "Miasta Aniołów" o naruszenie prywatności. Do pozwu dołączył się także Chris Chester, który w katastrofie stracił żonę oraz 13-letnią córkę. W środę 24 sierpnia zapadł wyrok w tej sprawie.

Vaneesa Bryant dostała odszkodowanie

Vanessa Bryant, która po odczytaniu postanowienia rozpłakała się, skryła twarz w dłoniach i nie chciała rozmawiać z mediami, dostała 16 milionów dolarów. Chester otrzymał on 15 milionów dolarów odszkodowania.

Wdowa po zawodniku Los Angeles Lakers pozwała także firmę, do której należał helikopter. Podobną sprawę wniosły rodziny innych ofiar. Hrabstwo przyznało im 2,5 miliona dolarów.

Kobe Bryant uznawany jest za jednego z najlepszych koszykarzy w historii NBA. Z drużyną Los Angeles Lakers zdobył 5 tytułów mistrzowskich, 18-krotnie został wybrany do meczu gwiazd ligi. Dwukrotnie został wybrany na najlepszego zawodnika finałów, raz otrzymał nagrodę MVP sezonu zasadniczego. Sukcesy odnosił także z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. W 2008 oraz 2012 sięgnął po olimpijskie złoto. Zginął w wieku 41 lat.

RadioZET.pl