Zamknij

UAE Tour: Kolarze niezagrożeni. Nie znaleziono nowych zarażonych koronawirusem

29.02.2020 10:57
UAE Tour: Kolarze niezagrożeni. Nie znaleziono nowych zarażonych koronawirusem

Rafał Majka, Michał Gołaś i Kamil Gradek mogą odetchnąć z ulgą. Testy laboratoryjne kolarzy biorących udział w wyścigu UAE Tour z Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie wykazały nowych zakażeń koronowirusem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Testy laboratoryjne przeprowadzone u 167 kolarzy i członków ekip biorących udział w wyścigu UAE Tour w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie wykazały nowych przypadków zarażenia koronowirusem. Impreza została przerwana po stwierdzeniu choroby u dwóch włoskich zawodników.

UAE Tour: Rafał Majka niezagrożony. Koronawirus nie dopadł kolarzy

Wyścig przerwano w czwartek po pięciu z siedmiu planowanych etapów, gdy obecność koronawirusa wykryto u dwóch włoskich kolarzy, których nazwisk nie podano. Od tego czasu wszyscy uczestnicy przebywają w hotelu. Ministerstwo Zdrowia ZEA poinformowało, że nie wykryto u nich objawów zakażenia. Nie są jeszcze jednak znane wyniki badań około 110 osób, w tym organizatorów i dziennikarzy, przebywających w innym hotelu.

W UAE Tour, należącym do najwyższej kategorii UCI World Tour, startowało trzech Polaków. Najlepszy po pięciu etapach był piąty w klasyfikacji generalnej Rafał Majka (Bora-Hansgrohe). Michał Gołaś (Ineos) i Kamil Gradek (CCC) byli poza czołówką.

Na całym świecie koronawirusem zarażonych jest około 80 tysięcy osób, głównie w Chinach. Przypadki choroby stwierdzono już w 50 krajach.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP