Zamknij

Ukraińska trenerka przeżyła bombardowanie. Nieprawdopodobna relacja

Maciej Walasek
03.03.2022 21:37
Ajuna Morozowa
fot. StateOfSwimming/Twitter screen

Ajuna Morozowa przeżyła rakietowy ostrzał w Charkowie. Trenerka pływania podzieliła się wstrząsającą relacją, zamieszczając w sieci swoje zdjęcie. "Myślałam, że umrę pogrzebana żywcem" - pisze.

Mija ponad tydzień od rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Nasi wschodni sąsiedzi odpierają ataki reżimu Putina, broniąc dużych miast. Celem agresora jest Kijów, ale ostatnie doby to też masowe bombardowanie drugiego co do wielkości miasta Ukrainy Charkowa. Rosjanie ostrzeliwują mieszkania, place, a ulice wyglądają jak z apokalipsy. Giną niewinni ludzie, kobiety i dzieci. O śmierć otarła się Ajuna Morozowa, która cudem przeżyła bombardowanie.

Ukraińska trenerka pływania znalazła się pod gruzami piwnicy jednego z budynków, ale została uratowana. Wcześniej pomagała żołnierzom, dostarczając im posiłki, bo jak sama stwierdziła: "w takiej sytuacji nie może stać z boku".

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje na żywo

Trenerka pływania cudem przeżyła bombardowanie

"To jest mój kraj! I to w tym kraju planuję zostać ministrem młodzieży i sportu. Leżąc pod gruzami, modliłam się do wszystkich bogów we wszystkich językach, jakie znam. Nie mogłam się ruszyć i tylko płakałam głośno. Myślałam, że umrę pogrzebana żywcem. Na szczęście mnie znalazł Żenia, jeden z wolontariuszy" - pisze portal stateofswimming.com.

Takiego szczęścia nie mieli inni sportowcy. W wyniku bombardowania zginął ukraiński piłkarz Dima Martynenko. Z kolei w czasie walk poległ 19-letni biathlonista Jewhen Małyszew.

Wcześniej rosyjskie drużyny zostały wykluczone z wielu dyscyplin i rozgrywek międzynarodowych. Takie decyzje podjęły m.in. FIFA, UEFA, FIVB czy CEV.

RadioZET.pl