Zamknij

Tragiczne wieści z Włoch. Polak zginął podczas zawodów

25.04.2022 21:51
Paweł Talaga
fot. Jakub Kaminski/East News

Tragiczne wieści ze świata kolarstwa. Podczas zawodów we Włoszech doszło do tragicznego wypadku. W wyniku zderzenia zginął Paweł Talaga, który specjalizował się w wyścigach długodystansowych.

"Polski kolarz, Paweł Talaga zginął w kolizji z innym pojazdem podczas swojego startu w kategorii solo self-supported w wyścigu Race Across Italy" - przekazała światowa federacja ultrakolarstwa (WUCA) w komunikacie na Facebooku. 

Włoskie media poinformowały, że 51-latek został potrącony przez samochód w pobliżu tunelu La Portella między miejscowościami Roccapia i Roccaraso. "Mężczyzna został najpierw potrącony przez samochód, a potem przez przejeżdżającego rowerzystę" - poinformowano. Talaga zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Nie żyje 51-letni kolarz Paweł Talaga

"Chcielibyśmy podziękować organizatorom RAI za wsparcie w jak najszybszym poinformowaniu rodziny Pawła o wypadku. Jako WUCA będziemy z nimi współpracować, aby wesprzeć ich w tym niezwykle trudnym czasie" - przekazano.

"Cały Zarząd pragnie wyrazić nasze najgłębsze wyrazy współczucia przede wszystkim rodzinie, przyjaciołom i znajomym Pawła. Jesteście w naszych myślach. Chcielibyśmy również rozszerzyć nasze wsparcie na zawodników, ich załogi oraz personel RAI" - dodano.

RadioZET.pl/World Ultra-Cycling Association