Zamknij

Tragiczna śmierć medalisty mistrzostw świata. Samochód potrącił go w urodziny

12.10.2021 18:52
Rusłan Zacharow
fot. Instagram/russianskating/screen

Rusłan Zacharow nie żyje. Dwukrotny brązowy medalista mistrzostw świata juniorów w short-tracku zmarł w dniu swoich 23. urodzin. Rosjanin został potrącony przez samochód.

Rusłan Zacharow z pewnością wstał w sobotę z uśmiechem, ponieważ świętował tego dnia swoje 23. urodziny. Rano jak zwykle wybrał się na jogging w miejscowości Chabarowsk. Niestety, tym razem jego przebieżka skończyła się tragicznie.

Rosyjski łyżwiarz szybki został potrącony przez samochód około godziny 6:10. Kierowca, który jechał w tym samym kierunku, w którym Zacharow biegł, miał nagle z impetem wjechać w pieszego.

Tragiczna śmierć Rusłana Zacharowa. Samochód potrącił go w urodziny

23-latek trafił na oddział intensywnej terapii nieprzytomny, z poważnym urazem głowy. Niestety, w poniedziałek Rosyjski Związek Łyżwiarski oficjalnie potwierdził, że Zacharow zmarł w szpitalu wskutek odniesionych obrażeń.

Śmierć Rusłana Zacharowa to wielka strata dla rosyjskiego short-tracku. 23-latek w przeszłości dwukrotnie zdobywał brązowy medal w mistrzostwach świata juniorów. Był także srebrnym i brązowym medalistą mistrzostw Rosji z 2019 roku, a w sezonie 2018/2019 zwyciężył w juniorskim Pucharze Świata.

RadioZET.pl/Rosyjski Związek Łyżwiarski