Zamknij

Tragedia w Lipnie. 15-letnia dziewczynka zginęła na torze motocrossowym

25.04.2021 10:45
Znicz
fot. Shutterstock

Tragiczne wieści z Lipna. 15-letnia dziewczynka zginęła podczas treningu na torze motocrossowym - poinformowała  oficer prasowa policji w tym mieście, podkomisarz Małgorzata Małkińska. - Obrażenia, jakich doznała w wyniku upadku, doprowadziły do śmierci - potwierdziła oficer.

  • Nie żyje 15-letnia dziewczynka z Gdyni
  • Młoda zawodniczka motocrossu zginęła na torze w Lipnie
  • Według wstępnych ustaleń dziewczyna wyskoczyła z motocykla z górki, straciła panowanie nad pojazdem i upadła z dużym impetem

15-letnia dziewczyna zginęła podczas treningu na torze motocrossowym w Lipnie (woj. kujawsko-pomorskie) - poinformowała w niedzielę PAP oficer prasowa policji w tym mieście, podkom. Małgorzata Małkińska. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie.

- Informację o reanimowaniu osoby, która upadła na torze motocrossowym otrzymaliśmy wczoraj po godzinie 14.00. Gdy policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia, służby medyczne prowadziły reanimację. Okazało się, że poszkodowaną jest 15-latka z Gdyni. Niestety obrażenia, jakich doznała w wyniku upadku, doprowadziły do śmierci - powiedziała oficer.

Tragedia w Lipnie. 15-letnia dziewczyna zginęła na torze motocrossowym

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że dziewczyna wyskoczyła na motocyklu z górki, straciła panowanie nad pojazdem i upadła.

- Na ten moment nie ustaliliśmy osób, które widziały moment zdarzenia. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Przy takich wypadkach zazwyczaj przyjmuje się wstępnie taką kwalifikację. Chodzi o wykluczenie działania osób trzecich, którego jednak nie zakładamy w tej sprawie - wskazała rzecznik prasowa policji w Lipnie.

Z informacji przekazanych PAP wynika, że młoda zawodniczka była na torze w Lipnie z trenerem, który prowadził zajęcia.

Podkom. Małkińska potwierdziła PAP, że dwa lata temu na tym torze również doszło do śmiertelnego wypadku. Wówczas zginęła 15-latka z Lublina.

RadioZET.pl/PAP