Zamknij

Tragedia na zawodach. Sportowiec poślizgnął się i zabił przechodnia

09.08.2022 14:09

Śmiertelny wypadek na zawodach Highland Games w Holandii. Jak wynika z informacji "Daily Mail", jeden z uczestników rzutu młotem poślizgnął się podczas wykonywania swojej próby i trafił 10-kilogramowym sprzętem jednego z przypadkowych przechodniów. Mężczyzna zginął na miejscu.

Sportowiec poślizgnął się i zabił przechodnia
fot. Pawel Wodzynski/East News

Zawody Highland Games odbywały się w pobliżu zamku Geldrop na południu Holandii. Organizatorzy uprzedzali, by w trakcie imprezy nie przechadzać się po terenie, ale zakaz nie dotyczył spacerów za żywopłotem. To właśnie tam wydarzyła się tragedia.

O śmiertelnym incydencie poinformował "Daily Mail". Jak wynika z relacji świadków, jeden z zawodników konkursu rzutu młotem - nie takim zwykłym, znanym z zawodów lekkoatletycznych, lecz kuli przymocowanej do kija - podczas wykonywania swojej próby poślizgnął się, a jego sprzęt poszybował za żywopłot. Młot trafił w głowę 65-letniego mężczyznę, który zginął na miejscu.

Tragedia podczas Highland Games

- Zobaczyliśmy, jak młot spada poza żywopłot, a potem usłyszeliśmy bardzo głośny krzyk kobiety - powiedział jeden ze świadków lokalnej gazecie "Omroep Brabant". - On nie był widzem, więc w ogóle nie spodziewał się nadlatującego sprzętu - dodał.

Adri Geerts, prezes organizatorów Foundation Village Marketing Geldrop-Mierlo, przyznał, że nikt nie spodziewał się takiej tragedii. Zawodnik, którego sprzęt zabił przypadkową osobę, był zdruzgotany. Wszystkim potrzebującym zapewniono pomoc psychologiczną. Zawody odwołano.

RadioZET.pl/Daily Mail