Zamknij

Tragedia na górskim ultramaratonie w Chinach. Nie żyje 21 biegaczy

23.05.2021 10:03
Baiyin
fot. Fan Peishen/Xinhua News/East News

Do tragedii doszło podczas 100-kilometrowego ultramaratonu górskiego w północno-zachodnich Chinach. Na 30. kilometrze trasy biegacze napotkali na ekstremalnie trudne warunki pogodowe, które ostatecznie pozbawiły życia 21 z nich. Wciąż trwają poszukiwania co najmniej jednej osoby.

Do co najmniej 21 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych ekstremalnie trudnych warunków pogodowych, które zaskoczyły uczestników 100-kilometrowego ultramaratonu górskiego w północno-zachodnich Chinach - podały w niedzielę chińskie media państwowe.

Ponad 170 biegaczy rywalizowało na bardzo trudnej górskiej trasie na terenie malowniczego rezerwatu przyrody w pobliżu miasta Baiyin w prowincji Gansu.

Tragedia na górskim ultramaratonie w Chinach. Nie żyje 21 biegaczy

Podczas biegu, po około 30 kilometrach, warunki pogodowe uległy gwałtownemu pogorszeniu. Zawodnicy, z których większość była ubrana w lekkie stroje, musieli zmagać się z nagłym obniżeniem temperatury, gradem, marznącym deszczem i silnym wiatrem.

Według agencji Xinhua rozpoczęto zakrojoną na szeroką skalę akcję ratunkową, do której skierowano ponad 1,2 tysiąca ludzi, a także specjalistyczny sprzęt, m.in. drony z kamerami termowizyjnymi. Ratownicy, którzy pracowali w bardzo trudnych warunkach terenowych i pogodowych, znaleźli 21 ciał. Osiem osób przewieziono do szpitala. Poszukiwana jest jeszcze jedna osoba.

Lokalne władze powołały specjalną komisję, która ma przeprowadzić śledztwo w sprawie tej tragedii.

RadioZET.pl/PAP