Zamknij

Tour de Pologne: W niedzielę ostatni etap z Zakopanego do Krakowa

09.08.2020 13:37
Remco Evenepoel
fot. PAP

W sobotę odbędzie się ostatni etap Tour de Pologne 2020. Kolarze będą ścigać się na trasie z Zakopanego do Krakowa. W żółtej koszulce wystartuje Remco Evenepoel z ekipy Deceuninck-Quick Step.

W niedzielę odbędzie się ostatni etap Tour de Pologne, z Zakopanego do Krakowa. Wyścig jest już praktycznie rozstrzygnięty. Zwycięzca z Bukowiny Tatrzańskiej, belgijski kolarz Remco Evenepoel ma ogromną przewagę nad rywalami.

Młody zawodnik ekipy Deceuninck-Quick Step wyprzedza o blisko dwie minuty Duńczyka Jakoba Fuglsanga (Astana) oraz o blisko dwie i pół minuty Brytyjczyka Simona Yatesa (Mitchelton-Scott). Czwarte miejsce zajmuje Rafał Majka (Bora-Hansgrohe), który traci do Yatesa cztery sekundy, ale nie bardzo wierzy w awans na podium.

Zobacz także

Tour de Pologne: Trasa ostatniego etapu. Z Zakopanego do Krakowa

- Na zakończenie wyścigu sprinterski etap do Krakowa, na którym będziemy chcieli pomóc wygrać Pascalowi Ackermannowi - mówił Majka na mecie w Bukowinie Tatrzańskiej.

Piąty etap liczy 188 km. Na trasie znajdują się górskie premie w Zębie (10 km), Krowiarkach (58 km) i na Górze Makowskiej (87 km) oraz lotna premia w Czarnym Dunajcu (27 km). Kolarze będą finiszować na krakowskich Błoniach ok. godz. 18.50.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP