Zamknij

Tour de Pologne: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć etapy?

05.08.2020 08:33
Tour de Pologne - transmisja TV i online
fot. imago/Sirotti/EAST NEWS

Tour de Pologne - transmisja TV i online. Gdzie oglądać 77. edycję wyścigu Tour de Pologne? Na jakim kanale obejrzeć wszystkie etapy? Sprawdź podstawowe informacje na temat 77. edycji Tour de Pologne.

Tour de Pologne odbędzie się w dniach 5-9 sierpnia. Kolarze zainaugurują wyścig w Chorzowie, a koniec zaplanowano w Krakowie. Zawodnicy będą mieli do pokonania aż 891,3 km. Warto zaznaczyć, że Tour de Pologne jest jedną z pierwszych kolarskich imprez w Europie, które zostały przeniesione przez pandemię koronawirusa.

Obsada 77. edycji Tour de Pologne jest bardzo silna. Do Polski przyjedzie niezwykle utalentowany 20-letni Belg Remco Evenepoel – świeżo upieczony zwycięzca wyścigu Dookoła Burgos w północnej Hiszpanii. Na listę startową zostali wpisani aktualny mistrz świata Duńczyk Mads Pedersen, jego rodak Jakob Fuglsang, były mistrz świata Portugalczyk Rui Costa, Włoch Diego Ulissi i wielu innych znakomitych kolarzy.

Tour de Pologne: Transmisja TV i online. Gdzie oglądać etapy?

W Tour de Pologne nie zabraknie również Rafała Majki czy Tomasza Marczyńskiego. Poza nimi w wyścigu wystartuje także polska grupa CCC. Jej liderem będzie Ilnur Zakarin. Dodatkowo jak każdego roku w imprezie weźmie udział reprezentacja Polski.

Wyścig rozpocznie się dokładnie w pierwszą rocznicę śmierci Belga Bjorga Lambrechta, który zginął tragicznie na etapie z Chorzowa do Zabrza. Na 48. kilometrze z nieznanych przyczyn nagle zjechał z szosy i uderzył w betonowy przepust wodny. Lambrecht zostanie także patronem klasyfikacji młodzieżowej, a jego numer startowy 143 został zastrzeżony.

Tour de Pologne na żywo. Gdzie obejrzeć wszystkie etapy w telewizji?

Tour de Pologne na żywo będzie można oglądać od 5 do 9 sierpnia. Wszystkie etapy wyścigu można śledzić na antenach TVP1, TVP Sport oraz Eurosport 1. Tour de Pologne będzie można obejrzeć też online live stream na sport.tvp.pl, eurosportplayer.com i player.pl i w aplikacjach mobilnych.

RadioZET.pl/