Zamknij

Sędzia przejechany przez Jakobsena skomentował wypadek. Wstrząsająca relacja

07.08.2020 19:16
przerażająca relacja sędziego Tour de Pologne
fot. PAP/EPA

Andrzej Lewandowski, sędzia, który ucierpiał w wypadku Fabio Jakobsena na pierwszym etapie Tour de Pologne opowiedział o zdarzeniu. Mężczyzna  odsłonił kulisy tych potwornych chwil na TdP.

Tuż przed metą pierwszego etapu Tour de Pologne doszło do wstrząsającego wypadku. Dylan Groenewegen walczył o zwycięstwo, jadąc na czele stawki. Nagle Fabio Jakobsen wyprowadził atak na rywalu. Holender widząc nadjeżdżającego przeciwnika, zablokował go z prawej strony, w wyniku czego jego rodak z impetem uderzył w barierki.

Dodatkowo Jakobsen wparował w sędziego Andrzeja Lewandowskiego, który stał przy linii mety z kamerą. 23-latek wpadł w mężczyznę. Na powtórkach z sytuacji widzimy, jak kamera wypada mu z rąk, a on sam zostaje przygnieciony przez kolarza. W wywiadzie dla serwisu WP Sportowe Fakty  odsłonił kulisy zdarzenia.

Nowe WIDEO z wypadku Tour de Pologne. Ogromna prędkość, przerażający widok

- Ogromny huk i czarna dziura. Ocknąłem się na finiszu, na ulicy w Katowicach. Pamiętam, jak służby ratownicze się mną zajmowały, jak jechałem karetką do szpitala. Byłem świadomy - ujawnił Andrzej Lewandowski.

Wypadek na Tour de Pologne: Wstrząsająca relacja staranowanego sędziego

- Miałem wyciek z aorty brzusznej i tym musieli się zająć lekarze. Udało się. Poza tym, to niewiele. Jakaś wypustka w jednym z kręgów jest uszkodzona, ale kręgosłup cały, więc nie powinno być problemów. Są pęknięte też dwa żebra. Jednak nie bolą. I to chyba wszystko – dodał.

Fabio Jakobsen wybudzony ze śpiączki! Jest w dobrym stanie

Andrzej Lewandowski od 34 lat jest sędzią w Tour de Pologne. Arbiter podkreślił, że w katowickim szpitalu ma bardzo dobrą opiekę, a sam czuje się „zaskakująco dobrze”.

- Przyjąłem cały impet na siebie. Mówią nawet, że "zamortyzowałem" upadek Fabio Jakobsena - zakończył Lewandowski.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl