Zamknij

Tour de Pologne: Miguel Angel Lopez na czele Astany

Andreas Nicolaides
22.07.2019 19:00
kolarstwo
fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta

Miguel Angel Lopez będzie liderem grupy Astana na 76. Tour de Pologne. 25-letni Kolumbijczyk zadebiutuje na polskich drogach. W ubiegłym roku zajął trzecie lokaty w klasyfikacji generalnej Giro d'Italia i Vuelta a Espana, a w tym sezonie zwyciężył w Dookoła Katalonii.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Tour de Pologne będzie dla mnie świetnym testem przed Vueltą. Trudno powiedzieć, na co mnie stać, ale będę walczyć o zwycięstwo etapowe, a może o wysoką lokatę w klasyfikacji generalnej - powiedział 25-letni Lopez, cytowany na stronie internetowej wyścigu.

Kolumbijczyk nie ścigał się od 2 czerwca, dnia zakończenia Giro d'Italia. Zajął w nim siódme miejsce i wywalczył koszulkę najlepszego młodzieżowca.

W drużynie z Kazachstanu wystartuje również doświadczony Hiszpan Jon Izagirre, zwycięzca Tour de Pologne w 2015 roku i drugi w klasyfikacji generalnej w 2013 i 2014.

Tour de Pologne 2019: Kiedy? DATA

Wyścig odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia na trasie z Krakowa do Bukowiny Tatrzańskiej i z udziałem dwóch polskich drużyn - reprezentacji oraz ekipy CCC. Swój udział potwierdził m.in. Rafał Majka (Bora-Hansgrohe). Niewykluczony jest start ubiegłorocznego triumfatora Michała Kwiatkowskiego (Ineos), który obecnie ściga się w Tour de France.

RadioZET.pl/PAP/AN