Zamknij

Tour de Pologne bez największej gwiazdy. Nagła zmiana ws. Polaka

29.07.2022 11:10

Michał Kwiatkowski nie wystartuje w rozpoczynającym się w sobotę w Kielcach 79. wyścigu Tour de Pologne. 32-letni kolarz został w piątek w ostatniej chwili wycofany ze składu Ineos Grenadiers z powodu kontuzji.

Michał Kwiatkowski
fot. Voetbal International/East News

Wbrew zapowiedziom Michał Kwiatkowski nie wystartuje w rozpoczynającym się w sobotę w Kielcach wyścigu Tour de Pologne. 32-letni kolarz, zwycięzca z 2018 roku, został w ostatniej chwili wycofany ze składu brytyjskiej ekipy Ineos Grenadiers.

- Mogę potwierdzić, że Michał Kwiatkowski nie pojedzie w naszym wyścigu z przyczyn zdrowotnych - powiedziała PAP Agata Lang, córka i zastępca dyrektora Tour de Pologne Czesława Langa.

Tour de Pologne 2022 bez Michała Kwiatkowskiego

Kwiatkowski doznał kontuzji podczas czerwcowego Criterium du Dauphine we Francji. Badania wykazały naderwanie mięśnia półścięgnistego. W lipcu nie wystartował w Tour de France, do którego się przygotowywał, ale miał powrócić do ścigania w wyścigu w Polsce.

W Tour de Pologne "Kwiato" prezentował się zazwyczaj bardzo dobrze. Dotychczas startował pięć razy i trzykrotnie stanął na podium. Oprócz triumfu sprzed czterech lat był drugi w swoim debiucie w 2012 roku oraz trzeci w ubiegłorocznej edycji. Nie udały mu się tylko wyścigi w latach 2015-2016.

79. Tour de Pologne będzie pierwszym wyścigiem od 10 lat, w którym zabraknie dwóch najlepszych polskich kolarzy. Od 2012 roku występowali albo Rafał Majka, albo Kwiatkowski, choć nie zdarzyło się, by ścigali się razem w tej samej edycji. Majka, który również jest kontuzjowany, ma na koncie zwycięstwo w 2014 oraz drugie miejsce w 2017 roku. W 2013 i 2020 plasował się tuż za podium. Wyścig rozpocznie się w sobotę etapem z Kielc do Lublina (218,8 km).

loader

RadioZET.pl/PAP