Zamknij

Tour de Pologne 2022: Transmisja TV online. Gdzie oglądać wyścig na żywo?

Maciej Walasek
29.07.2022 12:00

Tour de Pologne 2022: transmisja TV i online. Na jakim kanale zostanie przeprowadzona transmisja największego wyścigu kolarskiego w Polsce? Gdzie będzie można obejrzeć w TV Tour de Pologne 2022, a gdzie śledzić stream? Sprawdź najważniejsze informacje.

Michał Kwiatkowski
fot. Kamil Krukiewicz/REPORTER/East News

W ostatni weekend lipca wystartuje 79. edycja Tour de Pologne. W wyścigu zabraknie Michała Kwiatkowskiego, który w 2018 roku triumfował w wyścigu. W innych latach również pokazywał się z bardzo dobrej strony. W zeszłorocznej edycji uplasował się na trzecim miejscu. Raz też wywalczył drugie miejsce. Ta sztuka udała mu się w debiucie w 2012 roku.

W tym roku na starcie zabraknie również Rafała Majki. Kolarz grupy UAE Emirates Team doznał kontuzji w trakcie Tour de France, przez co był zmuszony wycofać się z rywalizacji. Mimo jego nieobecności zobaczymy jeszcze 13 innych reprezentantów Polski. Na liście uczestników Tour de Pologne 2022 znaleźli się: Cesare Benedetti (Bora-hansgrohe), Szymon Sajnok (Cofidis), Filip Maciejuk, Kamil Gradek (obaj Bahrain Victorious), Łukasz Wiśniowski (EF Education-EasyPost), Kamil Małecki (Lotto Soudal) oraz w barwach reprezentacji: Stanisław Aniołkowski, Patryk Stosz, Piotr Brożyna, Mateusz Grabis, Jakub Murias, Jakub Kaczmarek i Marcin Budziński.

Tour de Pologne 2022: Transmisja TV online

Na Tour de Pologne 2022 nie zabraknie innych gwiazd. W wyścigu pojedzie m.in. mistrz olimpijski z Tokio Richard Carapaz, a także Tim Wellens, Pello Bilbao, czy Arnaud Demare.

Podczas tegorocznego wyścigu Tour de Pologne kolarze rozpoczną zmagania we wschodniej części kraju. Tradycyjnie meta będzie w Krakowie. Jednak po raz pierwszy zawodnicy nie pojadą na Górnym Śląsku.

Gdzie obejrzeć wyścig Tour de Pologne 2022?

Tour de Pologne 2022 odbędzie się w dniach 30 lipca - 5 sierpnia. Transmisje z wyścigów będzie można oglądać na TVP1, TVP Sport i Polsacie Sport. Wyścig online będzie dostępny na tvpsport.pl i na Polsat Box Go.

loader

RadioZET.pl