Zamknij

Tour de Pologne 2020: W czwartek z Opola do Zabrza, ale bez lidera

06.08.2020 08:49
Tour de Pologne 2020
fot. PAP/EPA

W czwartek odbędzie się drugi etap Tour de Pologne 2020. Kolarze będą się ścigać na trasie z Opola do Zabrza. Na starcie zabraknie jednak lidera wyścigu Holendra Fabio Jakobsena, który przebywa w stanie ciężkim w szpitalu w Sosnowcu.

Tuż przed metą pierwszego etapu w Katowicach Jakobsen, spychany przez swojego rodaka Dylana Groenewegena na prawą stronę jezdni, uderzył z ogromnym impetem w barierki i wyłamał je, zderzając się z sędzią obsługującym fotokomórkę.

Fabio Jakobsen - stan zdrowia po wypadku w Tour de Pologne

Wypadek był bardzo groźny. W środę wieczorem stan zdrowia Jakobsena ustabilizował się, ale w nocy przeszedł pięciogodzinną operację. Na szczęście kolarz nie doznał uszkodzenia mózgu. Ma jednak uraz klatki piersiowej, co mocno utrudnia mu oddychanie. - Dzięki temu, że jest wysportowany, uniknął złamania kręgosłupa - powiedział w czwartek rano opiekujący się nim lekarz.

Zobacz także

W wypadku poszkodowani zostali, choć mniej dotkliwie, inni kolarze, w tym zajmujący drugą lokatę Francuz Marc Sarreau, który ma uraz barku. W klasyfikacji generalnej na trzecim miejscu plasuje się zawodnik grupy CCC Kamil Małecki, dzięki bonifikatom zdobytym podczas ucieczki na pierwszym odcinku.

Tour de Pologne 2020 - drugi etap z Opola do Zabrza

Drugi etap Tour de Pologne 2020 liczy 151,5 km. Start honorowy nastąpi o 14.50 na opolskim Rynku, a po drodze jest premia górska na Górze Świętej Anny (60 km) oraz dwie lotne - w Strzelcach Opolskich (75 km) i w Ujeździe (93 km). Do mety w Zabrzu kolarze powinni dojechać ok. godz. 18.30.

RadioZET.pl/PAP/AN