Zamknij

Tour de Pologne: Sprawca wypadku zabrał głos. "Nienawidzę tego, co się stało"

06.08.2020 13:53
Tour de Pologne
fot. PAP/EPA

Dylan Groenewegen zabrał głos po wypadku, do którego doprowadził podczas pierwszego etapu Tour de Pologne 2020. - Nienawidzę tego, co się stało - napisał na Twitterze. W wyniku zdarzenia Fabio Jakobsen w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie został poddany pięciogodzinnej operacji. Jego stan lekarze określają jako ciężki, ale stabilny.

Tour de Pologne 2020 rozpoczęło się koszmarnego wypadku. Na finiszu pierwszego etapu Groenewegen zjechał w prawo i zepchnął w barierki Fabio Jakobsena. Holender natychmiast po zdarzeniu został przetransportowany do szpitala i wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Następnie przeszedł pięciogodzinną operację.

Fabio Jakobsen doznał poważnych urazów twarzoczaszki - okolic oczodołu, szczęki i żuchwy, a także stłuczenia klatki piersiowej. Dotychczasowe badania wskazują, że nie doszło do uszkodzenia gałek ocznych, mózgu i kręgosłupa. Lekarze określają jego stan jako ciężki, ale stabilny.

Tour de Pologne 2020 - wypadek. Dylan Groenewegen zabrał głos

- Nienawidzę tego, co się wczoraj stało. Nie mogę znaleźć słów, żeby opisać, jak mi przykro z powodu Fabia i innych, którzy ucierpieli w wypadku. W tej chwili zdrowie Fabio jest najważniejsze. Ciągle o nim myślę - napisał Groenewegen.

Zobacz także

Dylan Groenewegen, decyzją sędziów, został wykluczony z dalszej części rywalizacji. Zwycięzcą pierwszego etapu uznano Jakobsena. Z przyczyn zdrowotnych oczywiście nie będzie uczestniczył w kolejnych etapach.

RadioZET.pl/AN