Zamknij

Tour de Pologne 2020: Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności wypadku

06.08.2020 10:36
Tour de Pologne 2020
fot. PAP/EPA

Policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice - Północ wyjaśnia okoliczności środowej kraksy na finiszu pierwszego etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, w której rannych zostało 6 osób - podała oficer prasowa katowickiej policji Agnieszka Żyłka.

- Do późnego wieczora na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, przeprowadziła oględziny, zabezpieczyła ślady - powiedziała PAP młodsza aspirant Żyłka.

Fabio Jakobsen - stan zdrowia kolarza po wypadku

W środę po południu tuż przed metą holenderski kolarz Fabio Jakobsen, spychany przez swojego rodaka Dylana Groenewegena na prawą stronę jezdni, uderzył z ogromnym impetem w barierki i wyłamał je, zderzając się z sędzią obsługującym fotokomórkę. W sumie w kraksie poszkodowanych zostało 5 zawodników i sędzia.

Najpoważniejszy jest stan Jakobsena, leczonego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Barbary w Sosnowcu; w nocy przeszedł pięciogodzinną operację. Według lekarzy, nie ma już bezpośredniego zagrożenia życia, ale sportowca czeka jeszcze długie leczenie.

Tour de Pologne 2020: wypadek Fabio Jakobsena

Zobacz także

Groenewegen został wykluczony z wyścigu i grożą mu dodatkowe sankcje ze strony Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Decyzją sędziów pierwszy etap Tour de Pologne 2020 wygrał Jakobsen.

RadioZET.pl/PAP/AN