Zamknij

Nowe WIDEO z wypadku Tour de Pologne. Ogromna prędkość, przerażający widok

06.08.2020 14:33
Tour de Pologne 2020 wypadek
fot. Twitter

Wypadek podczas Tour de Pologne 2020 został nagrany przez jednego z kibiców, który stał dosłownie obok miejsca zdarzenia. Na wideo widać, z jak dużą prędkością jechali kolarze i jak dramatyczny był to widok. W wyniku wypadku bardzo poważnych obrażeń doznał Fabio Jakobsen, który w nocy ze środy na czwartek przeszedł pięciogodzinną operację twarzoczaszki.

Fabio Jakobsen wciąż przebywa w stanie śpiączki farmakologicznej. Jego wybudzanie ma rozpocząć się dopiero w piątek. Jego stan lekarze określają jako ciężki, ale stabilny. Sam wypadek, do którego doszło na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne 2020, już w telewizji wyglądał przerażająco. Jeszcze większą dramaturgię przedstawia wideo nakręcone przez jednego z kibiców.

- Niestety kask wypiął się podczas upadku i kolarz uderzył w sędziego bez kasku - relacjonował świadek zdarzenia.

Tour de Pologne 2020 - wypadek Fabio Jakobsena WIDEO

W sprawie zdarzenia głos zabrał jego sprawca, Dylan Groenewegen. - Nienawidzę tego, co się wczoraj stało. Nie mogę znaleźć słów, żeby opisać, jak mi przykro z powodu Fabia i innych, którzy ucierpieli w wypadku. W tej chwili zdrowie Fabio jest najważniejsze. Ciągle o nim myślę - napisał na swoim profilu na Twitterze.

Zobacz także

Jeśli chodzi o Jakobsena, to doznał poważnych urazów twarzoczaszki - okolic oczodołu, szczęki i żuchwy, a także stłuczenia klatki piersiowej. Dotychczasowe badania wskazują, że nie doszło do uszkodzenia gałek ocznych, mózgu i kręgosłupa. Lekarze określają jego stan jako ciężki, ale stabilny.

RadioZET.pl/AN