Zamknij

Tour de Pologne 2017: Powrót Majki, start już w sobotę [ZAPOWIEDŹ]

Andreas Nicolaides
28.07.2017 17:09
Tour de Pologne
fot. TDP/Szymon Gruchalski

Tour de Pologne 2017 wystartuje już w sobotę. Po trzech latach do rywalizacji wraca Rafał Majka. Triumfator z 2014 roku zapowiada walkę o drugie zwycięstwo. Wyścig rozpocznie się Krakowie, a zakończy 4 sierpnia po raz pierwszy w Bukowinie Tatrzańskiej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Podjąłem decyzję - wystartuję w tym roku w Tour de Pologne! Tour de France był mnie pechowy - upadek na 9. etapie pozbawił mnie szans walki o "generalkę". Wyleczyłem już jednak rany i wracam do gry - napisał Majka kilka dni temu na Facebooku.

Kolarz niemieckiej grupy Bora-Hansgrohe zakończył występ w Tour de France 10 lipca, nazajutrz po etapie, na którym mocno się potłukł podczas szybkiego zjazdu z górskiej przełęczy. Rany były głębokie, zdarta skóra z kolan i łokci, obrażenia klatki piersiowej i pleców. Jak przyznał, po raz pierwszy płakał z bólu jadąc do mety w Chambery. Od ponad tygodnia jednak intensywnie trenuje i jest gotowy do podjęcia wyzwania.

Deklaracja Majki ucieszyła dyrektora wyścigu Czesława Langa.

- Jest bardzo zmotywowany, jest w nim sportowa złość po wypadku w Tour de France. Formę, jaką przygotował na wyścig we Francji, chce teraz spożytkować na Tour de Pologne. Będzie starał się walczyć o zwycięstwo, a w drużynie ma dwukrotnego mistrza świata Słowaka Petera Sagana, prawdziwego showmana, który porywa tłumy – powiedział Lang.

Trzecią gwiazdą światowego formatu na starcie w Krakowie będzie Włoch Vincenzo Nibali z ekipy Bahrain-Merida. "Rekin z Mesyny" ma w dorobku zwycięstwa we wszystkich wielkich tourach. W tegorocznym Giro d'Italia zajął trzecie miejsce, a z Tour de France zrezygnował.

Na liście startowej nie brakuje innych znanych nazwisk. Są doświadczeni i utytułowani zawodnicy, jak mistrz olimpijski z Pekinu (2008) Hiszpan Samuel Sanchez czy mistrz świata z Florencji (2013) Portugalczyk Rui Costa, ale jest też wielu niezwykle utalentowanych i głodnych sukcesu kolarzy młodego pokolenia, m.in. zwycięzcy klasyfikacji młodzieżowych: ubiegłorocznego Tour de France - Brytyjczyk Adam Yates i tegorocznego Giro d'Italia - Luksemburczyk Bob Jungels.

TOUR DE POLOGNE 2017: TRASA, MAPA

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/AN