Tour de France: Rafał Majka wycofany z wyścigu po fatalnym upadku [WIDEO]

Andreas Nicolaides
10.07.2017 17:22
Rafał Majka
fot. PAP

Rafał Majka z grupy Bora-Hansgrohe został wycofany z wyścigu kolarskiego Tour de France. To efekt kraksy na niedzielnym etapie, po której Polak jest mocno poobijany. - Z powodu bólu ledwo mogę oddychać - przyznał.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

W niedzielę Majka uczestniczył w kraksie na 70. kilometrze etapu do Chambery. Mocno poraniony nie był w stanie dogonić głównego peletonu, ale ambitnie kontynuował jazdę. Dotarł do mety z ponad półgodzinną stratą razem z towarzyszącym mu na ostatnich kilometrach Michałem Kwiatkowskim (Sky); bezpośrednio z mety został przewieziony do szpitala. Nie stwierdzono u niego złamań.

- Po tym ciężkim upadku po prostu nie ma sensu dalej walczyć. Z powodu bólu ledwo mogę oddychać. Musieliśmy podjąć mądrą decyzję mając na uwadze moje zdrowie i resztę sezonu - powiedział Majka.

Rafał Majka: wypadek na Tour de France

Oprócz niego wypadkom uległo jeszcze dwóch kolarzy, którzy przed niedzielnym odcinkiem zajmowali miejsca w czołowej dziesiątce - Brytyjczyk Geraint Thomas (Sky) oraz Richie Porte (BMC). W wyniku obrażeń także zostali wycofani z rywalizacji.

Poniedziałek jest dniem przerwy w wyścigu; później uczestników czekają dwa łatwiejsze, płaskie etapy.

RadioZET.pl/PAP/AN