Zamknij

Jest oficjalne potwierdzenie. Znamy nową datę Tour de France

15.04.2020 13:48
Tour de France 2020
fot. PAP/EPA

Tour de France rozpocznie się 29 sierpnia w Nicei, a zakończy 20 września w Paryżu – poinformowała w środę Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI), potwierdzając tym samym wtorkowe doniesienia dziennika "Le Dauphine Libere".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pierwotnie "Wielka Pętla" miała trwać od 27 czerwca do 19 lipca, ale ten termin nie mógł zostać utrzymany po poniedziałkowym orędziu prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który zapowiedział m.in. zakaz organizacji imprez masowych do połowy lipca z powodu pandemii koronawirusa.

UCI i organizatorzy Tour de France podali także, że zaplanowana trasa pozostanie bez zmian. Ewentualna niewielka korekta będzie dotyczyła przejazdu przez większe miasta.

Na razie nie wiadomo, w jakim terminie odbędą się: Giro d'Italia (pierwotnie 9-31 maja) i Vuelta a Espana (14 sierpnia – 6 września).

Tak jak planowano w dniu 27 września rozegrany zostanie wyścig szosowy męskiej elity podczas mistrzostw świata w Szwajcarii. Rywalizacja w Aigle-Martigny ma się rozpocząć 20 września od “czasówki” mężczyzn. Ale to także termin zakończenia Tour de France.

RadioZET.pl/AN

Posłuchaj podcastu