Zamknij

TdF: 19. etap przerwany z powodu fatalnych warunków atmosferycznych [WIDEO]

Marek Garus
26.07.2019 17:40
19. etap TdF
fot. Twitter

Tour de France: 19. etap TdF został przerwany z powodu fatalnych warunków atmosferycznych, w tym między innymi lawin błotnych. Za wyniki końcowe odcinka zostaną uznane różnice czasowe osiągnięte przez kolarzy na przełęczy Iseran.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku 

19. etap kolarskiego Tour de France został przerwany z powodu fatalnego stanu drogi na odcinku do Tignes. Organizatorzy poinformowali, że za wyniki końcowe zostaną uznane różnice czasowe na ostatniej premii górskiej na przełęczy Iseran.

Na Iseran, najwyższy punkt na trasie całego wyścigu (2770 m), pierwszy wjechał Kolumbijczyk Egan Bernal (Ineos).

Tour de France: 19. etap TdF przerwany z powodu nagłej burzy gradowej [WIDEO]

Nagła burza gradowa sprawiła, że droga stała się nieprzejezdna tuż przed Val d'Isere, około 25 km przed metą w Tignes. "Droga jest pokryta gradem po wyjeździe z tunelu" - poinformowali organizatorzy.

Kolarze zostali zatrzymani przez radio wyścigu na zjeździe z Iseran i zaczęli wsiadać do samochodów technicznych swoich ekip.

W momencie przerwania etapu na czele znajdowali się drugi w klasyfikacji generalnej Bernal oraz Brytyjczyk Simon Yates (Mitchelton-Scott).

Bernal nowym liderem Tour de France po przerwanym 19. etapie

Lider wyścigu Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick-Step) minął premię górską na Iseran ze stratą nieco ponad dwóch minut do Bernala, co oznaczało, że jeśli organizatorzy uznają za końcowe wyniki z tej przełęczy, Francuz odda żółtą koszulkę Kolumbijczykowi.

I tak też się stało - Bernal został nowym liderem TdF, o czym więcej piszemy tutaj:

>> TdF: Bernal nowym liderem po przerwanym etapie. Alaphilippe rozkłada ręce

RadioZET.pl/PAP/MG