Zamknij

Potworny wypadek na stoku. Alpejczyk stracił przytomność

09.01.2021 13:07
Tommy Ford miał wypadek w alpejskim PŚ
fot. PAP/EPA

Tommy Ford uległ bardzo poważnemu wypadkowi podczas pierwszego przejazdu slalomu giganta alpejskiego Pucharu Świata w szwajcarskim Adelboden. 31-letni Amerykanin na ostatnich metrach przewrócił się i stracił przytomność.

  • Tommy Ford uległ bardzo groźnie wyglądającemu wypadkowi podczas przejazdu slalomu giganta w zawodach alpejskiego PŚ w Adelboden
  • 31-letni Amerykanin głową uderzył o ziemię i stracił przytomność
  • Helikopterem przetransportowano go do szpitala

Tommy Ford pod koniec przejazdu stracił równowagę, twarzą uderzył o ziemię, a następnie przekoziołkował i z wielką siłą wpadł w bariery. Niewiele brakowało, a wpadłby jeszcze w sędziów siedzących przed zaporą.

Amerykaninowi przez kilkanaście minut udzielano pomocy. Transmitująca zawody szwajcarska stacja SRF przekazała, że Ford początkowo był nieprzytomny, ale odzyskał świadomość i rozmawiał z lekarzami. Następnie helikopterem przetransportowano go do szpitala na szczegółowe badania. Jego stan na ten moment nie jest znany.

Alpejski PŚ: Wypadek Braathena

W piątek na tej samej trasie triumfował lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Pinturault. Prawie w tym samym miejscu, co w sobotę Ford, wtedy upadł Lucas Braathen. Jak się okazało po badaniach, doszło u niego do uszkodzenia więzadeł w kolanie. Norweg musi przejść operację i w tym sezonie już nie wystąpi.

Po wypadku Forda zawody przerwano na ponad 20 minut.

RadioZET.pl/vg.no