Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku Tomasza Golloba

Andreas Nicolaides
27.04.2017 12:40
Tomasz Gollob
fot. East News

Prokuratura Rejonowa w Chełmnie wszczęła śledztwo w sprawie wypadku Tomasza Golloba. - Postępowanie dotyczy możliwości spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - poinformował PAP p.o. zastępcy prokuratora rejonowego Adam Lubiński.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

- Wyjaśniamy i weryfikujemy informacje oraz czekamy na możliwość przesłuchania Tomasza Golloba. Jest to uzależnione od wyrażenia zgody przez lekarzy. Co do innych czynności nie mogę się jeszcze wypowiadać - dodał prokurator.

Wyjaśnił, że postępowanie prowadzone jest z artykułu 156 paragrafu 1 punktu 2 kodeksu karnego, który stanowi, że: "kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10".

46-letni Gollob, indywidualny mistrz świata z 2010 roku, w niedzielne przedpołudnie miał wystartować w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Podczas treningu przed zawodami uległ jednak poważnemu wypadkowi. Jak wykazały badania w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Bydgoszczy, doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym, doszło też do złamania siódmego kręgu piersiowego i przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Miał również oba płuca stłuczone.

Jeszcze w niedzielę przeszedł długą operację i był przez lekarzy utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Obecnie przebywa w bydgoskiej klinice i został już wybudzony. Oddycha już samodzielnie i może jeść. W czwartek ma odbyć się konsultacja medyczna z prof. Markiem Haratem, który operował zawodnika. Po niej zapadną dalsze decyzje o leczeniu sportowca.

RadioZET.pl/PAP/AN