Tomasz Gollob jest wybudzany ze śpiączki. Ale co czeka go dalej?

Andreas Nicolaides
25.04.2017 12:38
Tomasz Gollob
fot. PAP/EPA

Tomasz Gollob we wtorek zostanie wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. Od godz. 11.00 czuwa przy nim rodzina. To właśnie w jej obecności żużlowcowi przekazane zostaną informacje na temat stanu jego zdrowia, które niestety nie są dla niego dobre.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Cezary Rybacki, lekarz i przyjaciel Golloba, nie ukrywał, że w dniu wypadku najprawdopodobniej zakończyła się jego kariera sportowa. - Moim zdaniem nie wróci do sportu - mówił w rozmowie z TVN24.

Co po wybudzeniu ze śpiączki?

- Po zakończeniu pobytu w OIOMie, prawdopodobnie w dniu jutrzejszym przekażemy Tomasza do kliniki neurochirurgicznej profesora Harata, tam profesor zajmie się diagnostyką, oceną stanu uszkodzenia rdzenia kręgowego i ewentualnego planu rehabilitacji - przyznał doktor Rybacki.

Niestety istnieje duże prawdopodobieństwo, że Gollob nie odzyska już pełni sprawności. Grozi mu nawet paraliż.

Wypadek Tomasza Golloba

Tomasz Gollob wypadek na torze motocrossowym miał w niedzielę rano. Wszystko wskazuje na to, że z kierownicy prowadzonego przez niego motocykla spadła manetka, Gollob stracił panowanie nad maszyną, uderzył klatką piersiową w kierownicę i stracił przytomność. W wyniku wypadku doznał poważnych obrażeń rdzenia kręgowego i silnego stłuczenia płuc. Natychmiast został poddany operacji. Po niej wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Oddychał przez respirator.

Czytaj więcej: Przyczyny wypadku Tomasza Golloba

Prokuratura czeka na materiały z policji

Prokuratura Rejonowa oczekuje na materiały z Komendy Powiatowej Policji w sprawie wypadku. Po ich otrzymaniu podejmie decyzję, czy wszcząć śledztwo - informuje PAP.

Zobacz: Prokuratura oczekuje na materiały policji ws. wypadku Golloba

Kibice wspierają Golloba pod szpitalem:

RadioZET.pl/TVN24/AN