Zamknij

Tomasz Gollob trafił do szpitala. Nawracające problemy sportowca

21.02.2020 14:48
Tomasz Gollob trafił do szpitala
fot. Pawel Skraba/REPORTER/EastNews

Tomasz Gollob w połowie lutego ponownie trafił do szpitala z powodu zapalenia pęcherza. Żużlowy mistrz świata z 2010 roku jest sparaliżoway po wypadku na crossie sprzed blisko trzech lat.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W kwietniu 2017 roku życie jednego z najlepszych żużlowców w historii wywróciło się do góry nogami. Przeszedł szereg operacji, próbował niestandardowej kuracji w Chinach, ale lekarzom wciąż nie udało się postawić go na nogi. Sportowiec porusza się na wózku inwalidzkim, a to z kolei rodzi kolejne problemy zdrowotne.

Tomasz Gollob w szpitalu

- Leżąco-siedzący tryb życia powoduje zapalenia pęcherza - powiedział Gollob w rozmowie z WP Sportowymi Faktami. Właśnie z tego powodu w połowie lutego znów trafił do szpitala. Wcześniej, w grudniu, przeszedł zabieg usunięcia stymulatora, w styczniu bardzo poważną operację na rdzeniu kręgowym.

- Na razie obserwuję i czekam, bo o tym, czy zabieg okazał się skuteczny, przekonam się za dwa, trzy miesiące. Mam oczywiście nadzieję, że trudne rzeczy będą za chwilę za mną i będę mógł polecieć na wymarzoną operację w Stanach - dodał.

Wobec problemów zdrowotnych żużlowiec musiał zmienić swoje plany. Miał m.in. uczestniczyć w zgrupowaniu zawodników Polonii Bydgoszcz.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty