Tomasz Gollob: Wsparcie kibiców daje mi siłę

Andreas Nicolaides
02.05.2017 15:00
Tomasz Gollob
fot. PAP/EPA

- Wsparcie kibiców daje mi siłę. Dziękuję za wszelką udzieloną pomoc i każde dobre słowo. To wiele dla mnie znaczy - przekazał PAP w oświadczeniu Tomasz Gollob. Żużlowiec znajduje się w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Bydgoszczy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jak podkreślił, jest niezwykle wdzięczny za wszystkie wyrazy wsparcia, które otrzymał, m.in. listy od fanów.

- Jestem tym wzruszony i bardzo serdecznie za to dziękuję. Robię wszystko, żeby zmierzyć się z tą sytuacją i wyjść z tej walki obronną ręką. Wasze wsparcie daje mi siłę. Jestem sportowcem i nigdy się nie poddaję, wiem jednak, że czeka mnie długa droga. Leczenie i proces rehabilitacji nie będą proste, ale długie i żmudne. Musimy wszyscy uzbroić się w cierpliwość. Trzymajcie kciuki - zaznaczył Gollob.

Przekazał, że chciałby bardzo podziękować rodzinie, znajomym i przyjaciołom, kibicom z Bydgoszczy, Grudziądza, Tarnowa, Torunia, Gorzowa Wlkp., Gdańska oraz tym we wszystkich zakątkach kraju jak również poza jego granicami. Podkreślił, że jest niezmiernie wdzięczny wszystkim, którzy zaangażowali się w udzieleniu mu błyskawicznej pomocy po wypadku. Podziękował Ministerstwu Obrony Narodowej, 10 Wojskowemu Szpitalowi Klinicznemu z Polikliniką w Bydgoszczy, a szczególnie prof. Markowi Haratowi, dr. n. med. Robertowi Włodarskiemu, pielęgniarkom, rehabilitantom oraz personelowi pomocniczemu.

- Szczególne podziękowania kieruję w stronę mojego wieloletniego przyjaciela dr. n. med. Cezarego Rybackiego. Jego wsparcie jest nieocenione – zakończył.

Zawodnik przekazał oświadczenie dla PAP za pośrednictwem doktora Rybackiego.

46-letni Tomasz Gollob, indywidualny mistrz świata z 2010 roku, 23 kwietnia miał wystartować w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Podczas treningu przed zawodami uległ jednak poważnemu wypadkowi.

Jak wykazały badania, doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym, doszło też do złamania siódmego kręgu piersiowego i przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Miał również stłuczone oba płuca. Przeszedł długą operację i był przez lekarzy utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Tydzień temu został z niej wybudzony.

RadioZET.pl/PAP/AN