Pięć miesięcy od wypadku Golloba. Jeździ na wózku, wciąż nie może wrócić do domu

Andreas Nicolaides
21.09.2017 10:11
Tomasz Gollob
fot. PAP/EPA

Tomasz Gollob od prawie pięciu miesięcy przebywa w szpitalu. Wciąż nie może dojść do siebie po koszmarnym wypadku na torze motocrossowym. Jeździ na wózku inwalidzkim, a przed nim jeszcze wiele lat ciężkiej rehabilitacji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Wierzysz, że Tomasz Gollob wróci do pełnej sprawności?

Liczba głosów:

Nie zanosi się, żeby mógł w najbliższym czasie wrócić do domu na stałe. Ale kilka razy, na chwilę, już w nim był - czytamy w czwartkowym wydaniu "Super Expressu", który na temat stanu zdrowia żużlowca rozmawiał z jego ojcem.

Jak powiedział pan Władysław, Tomasz Gollob codziennie poświęca rehabilitacji kilka godzin. Cały czas znajduje się pod opieką rehabilitantów i neurologów. Mimo że jego stan zdrowia wciąż nie pozwala wrócić mu na stałe do domu, to czasem się w nim pojawia. - Wizyty wywołują uśmiech na twarzy Tomka, poprawiają mu samopoczucie oraz więzi ze środowiskiem, gdzie mieszka - wyjawił tata żużlowca.

Golloba cały czas odwiedzają w szpitalu znajomi i najbliżsi. - Czasem nawet jest kolejka na korytarzu - przyznał pan Władysław.

Mija pięć miesięcy od wypadku Tomasza Golloba

Dokładnie w sobotę minie równe pięć miesięcy od wypadku, w wyniku którego Gollob doznał urazu kręgosłupa, złamania kręgu piersiowego, silnego stłuczenia płuc i uszkodzenia rdzenia kręgowego. Poddany był długiej operacji, po której wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej.

Tak wspierali go kibice:

RadioZET.pl/Super Express/AN