Zamknij

Śledczy przesłuchają świadka, który mógł widzieć upadek Golloba

Andreas Nicolaides
26.06.2017 09:19
Tomasz Gollob
fot. PAP/EPA

Śledczy przesłuchają świadka, który mógł widzieć upadek Tomasza Golloba. Jego zeznania mogą być bardzo istotne dla prowadzonego postępowania - powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Toruniu Andrzej Kukawski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pod koniec czerwca miało zakończyć się śledztwo ws. wypadku żużlowca na torze motocrossowym w Chełmnnie.

- Nie zakończyliśmy śledztwa, gdyż pojawił się mały problem z przesłuchaniem jeszcze jednego ważnego świadka, który pojawił się w toku postępowania. Być może nastąpi to po zakończeniu tej czynności - wskazał Kukawski.

Prokurator potwierdził, że chodzi o biorącego udział w zawodach członka ekipy zarządzająco-organizującej.

- Wiemy, jaką pełnił funkcję oraz znamy okoliczności wskazane przez innego świadka, które musimy zweryfikować. Ta osoba mogła widzieć upadek Tomasza Golloba - dodał Kukawski.

Jego zdaniem, do przesłuchania może dojść w każdej chwili. - Policja dostała już zadanie w tym zakresie. Mamy tylko funkcję, którą pełniła ta osoba podczas zawodów, ale nie znamy jej personaliów - uzupełnił Kukawski.

Jak informował PAP w ubiegłym tygodniu, ekspertyza sporządzona przez biegłego z zakresu medycyny wskazuje na ciężki uszczerbek na zdrowiu Golloba. - Potwierdza to kwalifikację prawną, którą przyjęliśmy, wszczynając śledztwo - powiedział wtedy rzecznik Kukawski.

Wypadek Tomasza Golloba

46-letni Tomasz Gollob, indywidualny mistrz świata w jeździe na żużlu z 2010 r., 23 kwietnia miał wystartować w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Podczas treningu przed zawodami uległ jednak poważnemu wypadkowi.

Jak wykazały badania, doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym, doszło też do złamania siódmego kręgu piersiowego i przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Miał również stłuczone oba płuca. Przeszedł długą operację i był przez lekarzy utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Po kilku dniach został z niej wybudzony. Od 2 maja znajdował się na oddziale neurochirurgii 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy pod opieką prof. Marka Harata, a 22 maja został przeniesiony do kliniki rehabilitacji. Tam ma zabiegi fizykoterapii, hydroterapii i kinezyterapii.

RadioZET.pl/PAP/AN