Zamknij

Gwiazdor NFL zostanie ekspertem telewizyjnym. Zarobi ponad miliard złotych

10.05.2022 21:04
Tom Brady zostanie ekspertem telewizyjnym. Zarobi ponad 300 milionów dolarów
fot. USA TODAY Network/Sipa USA/East News

Tom Brady, jeden z najlepszych zawodników w historii futbolu amerykańskiego, podpisał gigantyczną umowę z telewizją FOX. Zawodnik Tampa Bay Buccaneers po zakończeniu kariery będzie ekspertem, za co zarobi ponad 300 milionów dolarów.

Tom Brady w styczniu ogłosił, że kończy karierę, a po dwóch miesiącach poinformował, że ją wznawia. Gdy zawodnik Tampa Bay ostatecznie zakończy grę w NFL zostanie ekspertem telewizyjnym. Stacja Fox podpisała z nim umowę, dzięki której Amerykanin zarobi 375 milionów dolarów za 10 lat pracy.

Dla porównania – gdy 30 lat temu władze Fox wykupiły prawa telewizyjne do pokazywania NFL zapłaciły za to niewiele mniej – 400 milionów dolarów. Teraz trzeba wydać tyle za występy jednego eksperta w studio. "Cieszymy się, że możemy ogłosić podpisanie umowy z 7- krotnym zwycięzcą Super Bowl. Poza pracą w roli analityka, Tom Brady będzie też pełnił funkcję promocyjną” – ogłosił szef telewizji Fox.

Tom Brady najlepiej opłacanym ekspertem w TV

Obecnie najlepiej zarabiającym ekspertem zajmującym się futbolem amerykańskim jest Troy Aikman, zatrudniony przez ESPN, a także Tony Romo z CBS. Obaj dostają ok. 18 milionów dolarów za rok pracy.

Tom Brady jest jednym z najlepszych przedstawicieli swojego sportu: siedem razy wygrywał mistrzostwo NFL, a pięć razy był wybierany MVP ligi. Taką liczbą trofeów nie może się pochwalić żaden inny zawodnik w historii futbolu amerykańskiego.

RadioZET.pl/PAB