Zamknij

Tom Brady z żoną Gisele Bundchen ufundowali 750 tys. posiłków

09.04.2020 10:14
Tom Brady
fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Tom Brady, najbardziej utytułowany zawodnik w historii ligi futbolu amerykańskiego NFL, razem z żoną, słynną brazylijską modelką Gisele Bundchen ufundowali 750 tysięcy posiłków dla potrzebujących w Tampa na Florydzie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

42-letni rozgrywający, który całą dotychczasową karierę - 20 sezonów, spędził w zespole New England Patriots, w marcu podpisał dwuletni kontrakt z drużyną Tampa Bay Buccaneers. Stąd pomysł na wsparcie tej lokalnej społeczności w dobie walki z pandemią koronawirusa.

O darowiźnie poinformowała Feeding Tampa Bay, największa organizacja charytatywna świadcząca pomoc żywnościową w tej części Florydy. Podczas pandemii koronawirusa zapewnia ona jedzenie m.in. dzieciom, które do tej pory jadły śniadania i obiady w szkołach. Posiłki i żywność dostarczane są potrzebującym za pośrednictwem mobilnych jadłodajni.

Quarterback z zespołem Patriots sześciokrotnie wygrał Super Bowl i czterokrotnie uznawany był najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) meczu, który decydował o mistrzostwie NFL. Trzy razy zdobył tytuł MVP sezonu zasadniczego.

RadioZET.pl/PAP/AN

Posłuchaj podcastu