Zamknij

Tom Brady wznawia karierę. Zainspirował go Cristiano Ronaldo

Andreas Nicolaides
14.03.2022 11:50

Tom Brady wznawia karierę. Legendarny zawodnik futbolu amerykańskiego podpisał kontrakt i przez następny sezon grać będzie w Tampa Bay Buccaneers. Decyzję o powrocie ogłosił dwa dni po spotkaniu z Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo, Tom Brady
fot. Instagram/Cristiano Ronaldo

Zagraniczne media i kibice nie wykluczają, że to właśnie portugalski piłkarz był inspiracją dla Brady'ego. Legendarny gracz futbolu amerykańskiego w sobotę z wysokości trybun oglądał, jak Ronaldo w pojedynkę daje swojej ekipie zwycięstwo nad Tottenhamem, zdobywając trzy gole w wygranym 3:2 meczu. Po spotkaniu obaj panowie długo ze sobą rozmawiali, a Cristiano Ronaldo wręczył synowi Brady'ego swoją koszulkę.

Przypomnijmy, że Tom Brady ogłosił zakończenie kariery ledwie dwa miesiące temu.

- W tym ostatnim czasie zrozumiałem, że moje miejsce wciąż jest na boisku. Czas na emeryturę nadejdzie, ale jeszcze nie teraz. Kocham moich klubowych kolegów i wspierającą mnie rodzinę. Bez nich nic nie byłoby możliwe. Wracam na swój 23. sezon w Tampa. Wciąż mamy niedokończone interesy - przekazał na Instagramie.

Tom Brady - najlepszy zawodnik w historii NFL

Tom Brady uważany jest za najlepszego w historii zawodnika amerykańskiej NFL. W 2000 roku został wybrany w drafcie dopiero ze 199. numerem przez New England Patriots. Do podstawowego składu został włączony już w swoim drugim sezonie, kiedy kontuzji doznał pierwszy rozgrywający. Brady doprowadził drużynę do mistrzostwa, zostając przy okazji najbardziej wartościowym zawodnikiem finału.
Łącznie z Patriots wygrał Super Bowl sześciokrotnie, a tytuł MVP przyznano mu cztery razy. W 2020 roku przeszedł do Buccaneers i z "Korsarzami" wywalczył swoje siódme mistrzostwo oraz piąty tytuł MVP. Taką liczbą trofeów nie może się pochwalić żaden inny zawodnik.

RadioZET.pl/AN/PAP