Zamknij

Tragiczna śmierć 19-letniego hokeisty. Zmarł po uderzeniu krążkiem w głowę

16.03.2021 13:10
Timur Fajzutdinow
fot. Twitter/MHL_rus

Timur Fajzutdinow nie żyje. 19-letni hokeista zmarł wskutek komplikacji po otrzymaniu ciosu krążkiem w głowę podczas ligowego meczu juniorów Dynama Sankt Petersburg z Lokomotiwem Jarosław. Do tragicznego wypadku doszło w piątek, a sportowiec odszedł we wtorek rano.

  • Timur Fajzutdinow nie żyje
  • 19-letni hokeista zmarł po uderzeniu krążkiem w głowę podczas meczu juniorskiej ligi rosyjskiej pomiędzy jego Dynamo Sankt Petersburg a Lokomotiwem Jarosław
  • Do zdarzenia doszło w piątek, a młody sportowiec odszedł we wtorek rano w jarosławskim szpitalu, nie wybudziwszy się już ze śpiączki

Timur Fajzutdinow, 19-letni hokeista, zmarł po tym, jak został uderzony podczas meczu krążkiem w głowę - poinformowały we wtorek klub nastolatka Dynamo Sankt Petersburg oraz rosyjska liga juniorów. Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek.

Juniorzy Dynama mierzyli się w piątek z drużyną Lokomotiw Jarosław. Podczas tego pojedynku będący obrońcą Fajzutdinow został trafiony krążkiem w głowę i w wyniku tego upadł. Na lodzie zajmowali się nim klubowy lekarz i ratownicy, a następnie nastolatek został zabrany do szpitala w Jarosławiu. Poniżej skrót z całego meczu (sytuacja z Fajzutdinowem od 2:35):

Timur Fajzutdinow nie żyje. Tragiczny wypadek podczas meczu

W komunikacie rosyjskiej ligi podano, że zmarł on we wtorek. "Lekarze przez ponad trzy dni walczyli o życie Timura" - zaznaczono.

Klub z Sankt Petersburga ogłosił, że najbliższe mecze z jego udziałem - w tym te w lidze KHL - poprzedzi minuta ciszy dla uczczenia pamięci Fajzutdinowa.

RadioZET.pl/PAP