Zamknij

Tiger Woods w przyszłym tygodniu opuści szpital. Czeka go rehabilitacja

10.03.2021 18:28
Tiger Woods w przyszłym tygodniu opuści szpital po wypadku
fot. FR170512 AP/Associated Press/East News

Tiger Woods, uznawany za najlepszego golfistę w historii, w przyszłym tygodniu opuści szpital w Kalifornii i w domu będzie przechodził rehabilitację po wypadku, któremu uległ pod koniec lutego na przedmieściach Los Angeles. Nowe informacje na temat stanu zdrowia Woodsa przekazał jego rywal i kolega Rory McIlroy.

  • Tiger Woods wciąż pozostaje w szpitalu po wypadku drogowym, któremu uległ 24 lutego na przedmieściach Los Angeles
  • Rory McIlroy przekazał, że jeden z najlepszych golfistów czuje się lepiej i w przyszłym tygodniu wróci do domu
  • Woodsa czeka teraz żmudna rehabilitacja - w prawej nodze ma bowiem pręty, śruby i kołki

Tiger Woods uległ wypadkowi 24 lutego na autostradzie w okolicach Los Angeles. Prowadzony przez niego SUV z nieustalonych dotąd przyczyn przejechał w poprzek kilka pasów jezdni, wypadł z drogi i kilkukrotnie koziołkował. Auto było tak zniszczone, że strażacy musieli rozcinać karoserię, by wyciągnąć z niego cały czas przytomnego 45-latka.

Amerykanin doznał bardzo poważnych obrażeń prawej nogi. Lekarze musieli ustabilizować piszczel, wkładając w niego pręt, a stopę i staw skokowy "skręcono" na śruby oraz kołki. Wciąż nie wiadomo, czy i kiedy golfista będzie mógł wrócić do uprawiania sportu. Na razie jednak nie to jest istotne, lecz to, że w ogóle wraca do pełni sił po dramatycznie wyglądającym wypadku. Dobre wieści na temat stanu zdrowia Woodsa przekazał w rozmowie z Jimmy'm Fallonem w programie "The Tonight Show" inny znakomity zawodnik Rory McIlroy.

Tiger Woods wyjdzie ze szpitala

- Rozmawiałem z nim chwilę, wysłał mi też wiadomości. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Tiger w przyszłym tygodniu wróci do domu i w otoczeniu rodziny będzie przechodził rehabilitację - powiedział McIlroy. - Nie tylko ja, ale wszyscy zawodnicy z touru życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia - dodał.

Media donoszą, że Woods jest w dobrym nastroju i jest w pełni świadomy czekającego go wyzwania. Na bieżąco śledzi też turnieje golfowe, wysyła wiadomości do zawodników, by być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami ze świata tego sportu.

RadioZET.pl/skysports.com