Zamknij

Tiger Woods uniknie prokuratorskich zarzutów: "To był zwykły wypadek"

25.02.2021 13:49
Tiger Woods uniknie prokuratorskich zarzutów
fot. PAP/EPA

Tiger Woods, który we wtorek uległ poważnemu wypadkowi , nie będzie oskarżony o niebezpieczną jazdę - poinformował szeryf hrabstwa Los Angeles. Kariera golfisty stoi jednak pod znakiem zapytania ze względu na doznane obrażenia.

  • Tiger Woods nie usłyszy zarzutów niebezpiecznej jazdy
  • Od wtorku golfista przebywa w szpitalu po spowodowanym przez siebie wypadku
  • Śledztwo w tej sprawie może potrwać kilka tygodni

Tiger Woods jest triumfatorem 15 turniejów wielkoszlemowych, co daje mu drugie miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Lepszy od niego pod tym względem był tylko Jack Nicklaus - 18. Wielu ekspertów to jednak Woodsa uważa za najlepszego golfistę wszech czasów. Na czele rankingu światowego był przez rekordowe 683 tygodnie. W 2019 roku został uhonorowany przez Donalda Trumpa Prezydenckim Medalem Wolności, najwyższym odznaczeniem przyznawanym cywilom w Stanach Zjednoczonych.

We wtorek jego kariera stanęła jednak na włosku, gdy prowadzony przez niego samochód wypadł z trasy, przejechał dwa pasy, uderzył w drzewo i kilkukrotnie koziołkował. Woods z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala, gdzie przeszedł wielogodzinną operację kończyn. Nie wiadomo, czy jeszcze kiedykolwiek będzie mógł zagrać w golfa.

Tiger Woods bez zarzutów

W całym tym nieszczęściu pojawiła się optymistyczna informacja, bowiem Tiger Woods uniknie prokuratorskich zarzutów.

- Zarzut niebezpiecznej jazdy składa się z wielu elementów, a to był zwykły wypadek - powiedział szeryf Alex Villanueva podczas konferencji prasowej online.

Nie wiadomo na razie, dlaczego auto prowadzone przez Woodsa wypadło z drogi. Według policji nie ma dowodów by sądzić, że sportowiec znajdował się pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających, za to wygląda na to, że jechał z dużą prędkością. Nie znaleziono też śladów wskazujących na poślizg lub hamowanie. Śledztwo w tej sprawie może potrwać nawet kilka tygodni.

RadioZET.pl/PAP