Zamknij

Tiger Woods nie wróci na pole golfowe? "Kariera stoi pod znakiem zapytania"

24.02.2021 15:30
Tiger Woods nie wróci na pole golfowe? "Kariera stoi pod znakiem zapytania"
fot. AP/Associated Press/East News

Tiger Woods, który w ten wtorek uległ poważnemu wypadkowi, może już nie wrócić na pole golfowe. Jak poinformował korespondent BBC Iain Carter, obrażenia sportowca są na tyle poważne, że może on zostać na stałe wykluczony z rywalizacji. 

  • Tiger Woods we wtorek miał wypadek samochodowy, w którym doznał licznych złamań kości prawej nogi
  • Golfista musiał przejść skomplikowaną operację dolnej części prawej nogi. Konieczne było zastosowanie wielu śrub, które mają ustabilizować złamane w wielu miejscach kości stopy, piszczelową i strzałkową
  • Amerykanin jest już po operacji. Dochodzi do siebie w szpitalu w Los Angeles

Kariera Tigera Woodsa stoi pod znakiem zapytania po tym, jak w wypadku samochodowym odniósł poważne obrażenia – poinformował Ian Carter, korespondent BBC zajmujący się golfem. Dodał, że w związku z kontuzją nogi wybitny sportowiec będzie musiał leczyć się jeszcze dłużej niż wtedy, gdy przeszedł operację więzadeł krzyżowych czy łokci i barków.

Carter stwierdził też, że jest za wcześnie na wydawanie kategorycznych diagnoz w sprawie golfisty. - Po skomplikowanej operacji, którą przeszedł, będzie musiał bardzo długo dochodzić do siebie. Wieści o tym, że Tiger Woods wróci, trzeba uznać za zbyt optymistyczne - podsumował korespondent BBC.

Wypadek Tigera Woodsa zbadają służby. Śledztwo ruszyło

Póki co nie wiadomo, dlaczego auto prowadzone przez Woodsa wypadło z drogi. Według policji nie ma dowodów, by sądzić, że sportowiec znajdował się pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających, za to wygląda na to, że jechał z dużą prędkością. Nie znaleziono też śladów wskazujących na poślizg lub hamowanie. Śledztwo w tej sprawie może potrwać nawet kilka tygodni.

RadioZET.pl/BBC/PAP