Zamknij

Tiger Woods po wielogodzinnej operacji. Ma poważne obrażenia nogi

24.02.2021 08:43
Tiger Woods
fot. PAP/EPA

Tiger Woods we wtorek ok. godz. 16.00 czasu polskiego miał bardzo poważny wypadek samochodowy. Golfista natychmiast trafił do szpitala, gdzie został poddany wielogodzinnej operacji. Doznał poważnych obrażeń nogi, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

  • Tiger Woods przeszedł wielogodzinną operację po wypadku samochodowym
  • Golfista doznał bardzo poważnych obrażeń nogi. Jego życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo
  • Prowadzony przez Woodsa samochód wypadł z drogi i przewrócił się na bok. Auto zostało kompletnie zniszczone

Tiger Woods przebywa obecnie w szpitalu Harbor-UCLA Medical Center w Los Angeles. W nocy przeszedł bardzo poważną operację.

- Rozdrobnione złamania otwarte zarówno w górnej, jak i dolnej części kości piszczelowej i strzałkowej stabilizowano za pomocą włożenia pręta w piszczel. Pozostałe uszkodzenia kości stopy i stawu skokowego ustabilizowano kombinacją śrub i kołków. Uraz mięśnia i tkanki miękkiej nogi wymagał chirurgicznego uwolnienia powłoki mięśniowej w celu zmniejszenia ciśnienia spowodowanego obrzękiem - wyjaśnił doktor Anish Mahajan, cytowany przez portal eurosport.tvn24.pl.

Prowadzony przez Woodsa samochód wypadł z drogi i przewrócił się na bok. Auto było tak zniszczone, że ratownicy musieli rozciąć karoserię, by wyciągnąć 45-latka ze środka.

Do zdarzenia doszło na granicy Rolling Hills Estates i Rancho Palos Verdes. Woods był jedyną osobą uczestniczącą w wypadku.

Wypadek Tigera Woodsa - WIDEO

Pierwsze informacje policji mówią o tym, że golfista mógł jechać ze zbyt dużą prędkością. Jego stan nie wskazywał jednak na to, by był pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Tiger Woods to jeden z najwybitniejszych golfistów w historii. W swoim dorobku ma 15 triumfów w turniejach Wielkiego Szlema. Jest najmłodszym zawodnikiem, który wygrał turniej Masters (miał 21 lat i 3 miesiące).

W 2019 roku otrzymał od Donalda Trumpa Prezydencki Medal Wolności, najwyższe odznaczenie przyznawane cywilom w Stanach Zjednoczonych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tragiczny wypadek busa drużyny koszykarek. Pojazd stanął w płomieniach