Zamknij

Therese Johaug złamała zasady kwarantanny. Jej partner jest... lekarzem

05.04.2020 16:29
Therese Johaug złamała zasady kwarantanny
fot. CARL SANDIN via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Therese Johaug złamała zasady kwarantanny w Norwegii i zamiast przebywać w miejscu zameldowania, udała się wraz z partnerem do domku letniskowego. Tymczasem Nils Jakob Hoff jest... lekarzem i to on wziął całą winę na siebie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W związku z pandemią koronawirusa w Norwegii obowiązuje obecnie zakaz pojawiania się na terenach wypoczynkowych poza gminą, w której dana osoba jest zameldowana. Na cztery dni przed wprowadzeniem tego obostrzenia Hoff złożył wniosek o pozwolenie na wyjazd do domku letniskowego znajdującego się w gminie Lillehammer. Na co dzień para mieszka w okolicach Oslo.

I tu sprawa się komplikuje, bo okazało się, że mężczyzna źle wypełnił formularze, a domek, w którym mieli przebywać, wcale nie znajduje się w obrębie wskazanego regionu. W tej sytuacji oboje złamali zakaz kwarantanny.

Partner Johaug tłumaczy się ze złamania zasad kwarantanny

Po tym, jak serwis dagsavisen.no upublicznił sprawę, Hoff postanowił wytłumaczyć się z całego zamieszania. Winę wziął na siebie.

"Jestem lekarzem w Lillehammer i osobą, która złożyła wniosek o przebywanie w domku. To ja poinformowałem Therese, że wszystko jest w porządku i możemy tam przebywać. Oczywiście sama może podejmować decyzje, ale ta sprawa dotyczy wyłącznie mnie – pracownika służby zdrowia i partnera Therese, a nie gwiazdy narciarstwa, przebywającej na wakacjach" – napisał Hoff w wiadomości do redakcji "Verdens Gang".

Justyna Kowalczyk ostro o zamknięciu lasów: Atrapa walki z wirusem

W ramach zadośćuczynienia wpłacili 15 tysięcy koron norweskich (ok. 6 tys. zł) na rzecz Czerwonego Krzyża.

RadioZET.pl/TVP Sport