Zamknij

Therese Johaug lekkoatletyczną mistrzynią Norwegii w biegu na 10 000 metrów

Maciej Walasek
04.08.2019 18:39
Therese Johaug
fot. Alexander Vilf/SPUTNIK Russia/East News

Therese Johaug wygrała w niedzielę bieg na 10 000 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw kraju w Hamar. Mistrzyni olimpijska i 10-krotna mistrzyni świata w biegach narciarskich uzyskała rezultat 30.20,87 i zdublowała rywalki o dwa okrążenia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Therese Johaug biegła pierwszy raz na tym dystansie na stadionowej bieżni i pierwszy raz w lekkoatletycznych butach z kolcami. Jest to najlepszy czas w historii rozgrywania tej dyscypliny w Norwegii wśród kobiet i piąty wśród norweskich lekkoatletek rywalizujących za granicą.

- Nie mam żadnej rutyny, ani nie znam się na taktyce w tego typu biegu, ani też nie umiem biegać w tych dziwnych butach, więc po prostu starałam się osiągnąć jak najlepszy czas. Jestem pewna, że nie był to ostatni mój start na arenie lekkoatletycznej - powiedziała Norweżka na mecie.

Komentatorzy kanału telewizji NRK transmitującego zawody nie ukrywali zdumienia. Mistrz olimpijski na 800 metrów z Atlanty Vebjoern Rodal stwierdził, że „Therese mogłaby bez problemu odstawić narty i rozpocząć nowa karierę w lekkoatletycznych biegach. Ona ma potworną sile i wytrzymałość. Nawet ja nie miałem takich możliwości”.

RadioZET.pl/PAP/MW