Williams zmienia plany. Piątkowe testy bez Roberta Kubicy

Krzysztof Sobczak
08.03.2018 21:18
Robert Kubica
fot. Twitter/Williams Racing

Mimo zapewnień ze strony Williamsa, Robert Kubica nie pojawi się na torze podczas piątkowych treningów na torze Catalunya pod Barceloną. Bolid testować będą obaj etatowi kierowcy stajni z Grove.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"FW41 powróci na tor jutro w ostatnim dniu przedsezonowych testów. W porannej sesji wystartuje Siergiej Sirotkin, a wieczorem zmiani go Lance Stroll" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Williamsa.

Zobacz także

Wcześniej ogłoszono, że Robert Kubica będzie jeździł zarówno w czwartkowej, jak i piątkowej sesji porannej. Zmiana decyzji jest jednak jak najbardziej zrozumiana, ponieważ to Stroll i Sirotin będą walczyć o punkty w nadchodzącym sezonie. Każda chwila spędzona w samochodzie jest dla nich istotna - to ostatnia szansa na sprawdzenie bolidu przed GP Australii (25 marca).

Szybszy od Strolla

W czwartek Kubica pokonał 73 okrążenia i kręcił lepsze czady od jeżdżącego popołudniu Strolla. W najlepszej próbie Polak uzyskał 1:19.629, a jego młodszy kolega z teamu 1:20.262 (64 okrążenia).

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

- To był mój drugi raz w tym samochodzie. Warunki były lepsze niż w zeszłym tygodniu, z wyższymi temperaturami, choć rano było jeszcze zimno. Tę połowę dnia poświęciłem na zbieranie kolejnych danych przy określonej specyfikacji. Testowaliśmy miękkie i supermiękkie opony, aby uzyskać podstawowe informacje na ich temat. Teraz będziemy to wszystko analizować - powiedział Kubica po jedynych jak się okazuje jazdach w tym tygodniu.

RadioZET.pl/Williams/KS