Zamknij

Robert Kubica zachwycił na Hungaroringu. Blisko 150 okrążeń i świetny czas [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
02.08.2017 22:00
Robert Kubica
fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta

Robert Kubica osiągnął czwarty czas (1:18.572) przejazdu podczas środowych testów w najnowszym bolidzie Renault na torze Hungaroring. Polak ustąpił tylko bolidom Ferrari i McLarena.

Zagłosuj

Czy Robert Kubica wróci na stałe do cyklu Formuły 1?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

To był bardzo pracowity dzień dla krakowianina. Kubica, który po raz pierwszy wsiadł do najnowszego bolidu Renault, przejechał aż 142 okrążenia i uzyskał czwarty czas. Prawdopodobnie zrobiłby jeszcze większą liczbę kółek, gdyby nie trzy czerwone flagi w ostatniej godzinie zmagań. Co równie ważne, 32-latek zaprezentował bardzo równe tempo.

Zobacz także

Polak ustąpił tylko Sebastianowi Vettelowi i Kimiemu Raikkonenowi. Kierowców Ferrari rozdzielił jeszcze debiutant z MacLarena, 17-letni Lando Norris.

Czas zbliżony do Palmera

Co ciekawe, czas osiągnięty przez Roberta Kubicę był tylko o 0.157 s gorszy od rezultatu uzyskanego przez Jolyona Palmera podczas sobotnich kwalifikacji przed Grand Prix Węgier. Brytyjczyk zajął w nich 11. miejsce.

Polak był też o blisko 2 s szybszy od trzeciego kierowcy francuskiej stajni Nicholasa Latifiego, który jeździł we wtorek. 22-letni Kanadyjczyk wykręcił czas 1:20.302, ale on przejechał tylko 53 okrążenia.

Trzeba jednocześnie podkreślić, że nie czasy były najważniejsze. Kubica miał się sprawdzić w "bojowych" warunkach, a Renault chciało sprawdzić kilka nowinek technicznych, jakie zastosowano w bolidzie.

RadioZET.pl/KS