Zamknij

Będzie pozew przeciwko Dylanowi Groenewegenowi: "To kryminał"

05.08.2020 19:12
Będzie pozew przeciwko Groenewegenowi
fot. PAP

Patrick Lefevere, szef teamu Deceuninck-Quick Step, zapowiedział pozew przeciwko Dylanowi Groenewegenowi (Team Jumbo-Visma), który doprowadził do kraksy z udziałem kolarza tej grupy Fabio Jakobsena. Holender musiał być reanimowany na miejscu i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

"Idę do sądu. Takie akcje muszą zniknąć z kolarstwa. To, co zrobiłeś, to kryminał" - napisał wprost do Groenewegena Patrick Lefevere. "Powinni go posłać do więzienia!" - grzmiał.

Na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne 2020 Dylan Groenewegen zajechał drogę pędzącemu po jego prawej stronie Fabio Jakobsenowi, wystawił łokieć i wepchnął rywala w barierkę. Kolarz Jumbo-Visma jako pierwszy przekroczył linię mety, ale najpewniej zostanie zdyskwalifikowany. Grozi mu nawet wyrzucenie z wyścigu.

Fabio Jakobsen - stan zdrowia poszkodowanego kolarza

Fabio Jakobsen - jak informuje TVP Sport - musiał być reanimowany na miejscu i helikopterem został przetransportowany do szpitala. Lekarze wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej. Przy prędkości ok. 80 km/h Holender uderzył w barierkę, wpadł w sędziego (też konieczna była reanimacja) i z wielką mocą uderzył o asfalt. Ucierpiał też Groenewegen oraz kilku innych kolarzy.

Wszystko to działo się w pierwszą rocznicę śmierci Bjorga Lambrechta, który zginął na trzecim etapie Tour de Pologne 2020.

RadioZET.pl