Zamknij

Michał Kwiatkowski asekurował Rafała Majkę do mety. Piękny gest Polaka! [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
09.07.2017 19:30
Kwiatkowski i Majka
fot. Twitter

Michał Kwiatkowski po raz kolejny udowodnił, że rywalizacja schodzi na drugi plan, gdy rodak potrzebuje wsparcia. Tym razem pomógł mocno poobijanemu Rafałowi Majce.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Na 9. etapie Tour de France Rafał Majka miał poważną kraksę, w efekcie której doznał wielu otarć i potłuczeń. Brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro dojechał do mety z ponad półgodzinną stratą, ale kto wie, czy zdołałby tego dokonać gdyby nie pomoc Michała Kwiatkowskiego.

"Kwiato" poczekał na kolegę z drużyny narodowej i "odprowadził" go do mety. Zagrzewał Rafała, by pomimo bólu i konieczności korzystania z pomocy lekarzy jeszcze na trasie, ukończył etap.

Warto przypomnieć, że w peletonie nie ma sentymentów, gdyż każda drużyna walczy o jak najlepszy wynik dla swojego lidera. Tymczasem Kwiatkowski broni barw Sky, natomiast Majka jeździ dla Bora-Hansgrohe.

Dopingował koleżankom z reprezentacji

To nie pierwszy raz, gdy Michał Kwiatkowski wykazał się duchem sportowca. Podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro jadąc wzdłuż trasy obok peletonu zagrzewał do walki Katarzynę Niewiadomą (i pozostałe Polki). 22-latka zakończyła zmagania na wysokim 6. miejscu.

RadioZET.pl/KS