Zamknij

Brązowy medalista olimpijski podejrzany o molestowanie seksualne

Krzysztof Sobczak
29.07.2019 10:36
Tamas Kenderesi
fot. Instagram/Tamas Kenderesi

Tamas Kenderesi, brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro w pływaniu, ma zakaz opuszczania Korei Połundiowej w związku z podejrzeniem molestowania seksualnego w jednym z klubów w Gwangju, gdzie do niedzieli trwały mistrzostwa świata. Sportowiec wydał już komunikat w tej sprawie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

"Aby uniknąć nieporozumień, chciałbym podzielić się z Wami tym, co naprawdę się wydarzyło" - rozpoczyna swój wpis w mediach społecznościowych.

"W sobotnią noc, w klubie, wracając z toalety na parkiet dotknąłem pośladków 18-letniej dziewczyny stojącej przy barze. Zupełnie nie zwróciłem na to uwagi, ale ona była wściekła i złożyła na mnie skargę. To nie było intencjonalne zachowanie, tam było po prostu tłoczno" - pisze sportowiec.

Kenderesi przeprosił 18-latkę, wykazał chęć pełnej współpracy z policją, ale stanowczo odrzucił oskarżenia o molestowanie seksualne. "Bez umyślnego zamiaru naruszyłem normy moralne, które leżą u podstaw miejscowego systemu wartości" - podkreśla.

Policja dysponuje nagraniem z kamer, które będzie dowodem w sprawie. Węgier poinformował, że służby odmówiły mu obejrzenia tego filmu.

Tamas Kenderesi - sukcesy

Tamas Kenderesi jest brązowym medalistą olimpijskim w pływaniu na dystansie 200 m stylem motylkowym z Ro de Janeiro. Na swoim koncie ma również srebro i brąz z mistrzostw Europy.

RadioZET.pl/Instagram/news.com.au/KS