Tacko Fall: Mierzący 231 centymetrów wzrostu gigant walczy o NBA

Maciej Walasek
11.07.2019 11:05
Tacko Fall
fot. nba.com

Tacko Fall zamierza podbić świat NBA. Mierzący 231 centymetrów wzrostu Senegalczyk walczy o względy Boston Celtics. Na tę chwilę zawodnik gigant jest na dobrej drodze do pojawienia się w najlepszej lidze świata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Tacko Fall jest bliski spełnienia swojego wielkiego marzenia i zagrania w NBA. Mimo że Senegalczyk nie podpisał kontraktu z Boston Celtics, tak klub nie skreślił zawodnika i dał mu szansę pokazania się w swoich barwach w Lidze Letniej w Las Vegas. Fall jest absolutnym fenomenem. Ma 231 centymetrów wzrostu, a jego rozpiętość ramion wynosi 244 centymetry. To oznacza, że do wrzucenia piłki do kosza nie potrzebuje odrywać nóg od ziemi.

Na tę chwilę 23-latek prezentuje się naprawdę dobrze. Świadczy o tym ostatni wynik Boston Celtics, które w poniedziałkowym meczu pokonało Cleveland Cavaliers 89:72. Fall spędził na parkiecie 12 minut i w tym czasie zdobył dla drużyny 12 punktów. Koszykarz z Senegalu był drugim po Carsenie Edwardsie najlepszym zawodnikiem w zespole (Edwards zdobył 14 „oczek”).

Tacko Fall przez cztery lata występował w University of Central Florida, w której popisał się niebywałym osiągnięciem rekordu rzutów za dwa punkty, mając aż 74 proc. skuteczności. Młody zawodnik co mecz notował ponad dwa bloki, osiem zbiórek i rzucał średnio 10 punktów. Podczas marcowego spotkania, Fall mierzył się z Zionem Williamsonem, który został okrzyknięty przyszłą gwiazdą NBA. W tamtym pojedynku zdobył 32 punkty i zanotował 11 zbiórek w ciągu 40 minut. Dla porównania olbrzym Fall przebywał na parkiecie 15 minut mniej. Podczas gry zdobył 15 „oczek”, sześć zbiórek i trzy zbiórki.

Tacko Fall stoi przed historyczną szansą podpisania kontraktu i zadebiutowania w NBA. Chociaż 23-latek zaczął cieszyć się ogromnym zainteresowaniem ze strony mediów, sam podkreśla, że chce skupić się na grze, aby pokazać, że jego atutem nie jest wyłącznie wzrost.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl, wyborcza.pl/MW