Zamknij

TVP wykupiło prawa do nowych rozgrywek. Kurski pieje z zachwytu: "Mamy to!"

27.01.2022 20:50
Jacek Kurski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Jacek Kurski, prezes zarządu Telewizji Polskiej, poinformował za pomocą swoich mediów społecznościowych, że Indywidualne Mistrzostwa Europy w żużlu będą pokazywane na antenie stacji TVP. "Wielki żużel wraca do TVP!" - napisał na Twitterze.

O tym, że Telewizja Polska chce bardziej zaangażować się w transmitowanie żużla na swoich antenach, głośno zrobiło się już kilka tygodni temu. Wiadomo, że stacja jest poważnie zainteresowana pokazywaniem 2. ligi, ale - jak się teraz okazało - cały czas pracowała również nad zakontraktowaniem czegoś znacznie większego, mianowicie SEC, czyli żużlowych Indywidualnych Mistrzostw Europy.

W czwartek prezes TVP Jacek Kurski poinformował, że negocjacje z cyklem Speedway Euro Championship dobiegły końca i będą pokazywane na antenach Telewizji Polskiej przez cztery najbliższe sezony.

TVP wykupiło prawa do SEC. Kurski pieje z zachwytu: "Mamy to!"

"Mamy to! Kibice żużla będą zadowoleni. Mistrzostwa Europy przez najbliższe 4 lata tylko w Telewizji Polskiej. Cztery rundy Indywidualnych Mistrzostw Europy w każdym roku będzie można zobaczyć w TVP Sport. Utrzymujemy pozycję lidera w udostępnianiu polskim Kibicom sportu premium. Wielki żużel wraca do TVP!" - napisał Kurski na swoim profilu na Twitterze.

Warto zaznaczyć, że wcześniej transmisje z zawodów przeprowadzał największy "rywal" TVP - Eurosport z grupy Discovery, do której należy również stacja TVN.

Jacek Kurski: "TVP chce w ten sposób łączyć"

- Misją mediów publicznych jest również udostępnianie szerszej widowni wysokogatunkowego sportu, dlatego zdecydowaliśmy, że fani żużla będą mieć pełen dostęp oraz komfort oglądania w najwyższej jakości zawodów Speedway Euro Championship - powiedział Kurski w rozmowie z portalem sport.tvp.pl. - TVP chce w ten sposób łączyć w pasji i emocjach kibiców różnych dyscyplin w całym kraju - dodał szef Telewizji Polskiej.

Przypomnijmy, że SEC to czterorundowy cykl turniejów, w którym zawodnicy mierzą się o tytuł najlepszego żużlowca Europy oraz o "przepustkę" do cyklu FIM Speedway Grand Prix. Finały Indywidualnych Mistrzostw Europy 2022 rozegrane zostaną w Rybniku, Guestrow, Łodzi oraz Pardubicach.

RadioZET.pl/TVP Sport