Zamknij

TVP nie ma zamiaru transmitować meczów z udziałem Rosjan

10.03.2022 13:35

TVP Sport poinformowało, że nie będzie pokazywać meczów PHL, ponieważ władze ligi w dalszym ciągu nie zawiesiły rosyjskich graczy występujących w polskich klubach. Z działań Telewizji Polskiej wynika, że nie będzie to jednorazowa decyzja.

Jacek Kurski
fot. Rafal Gaglewski/REPORTER/East News

Sprawa z nie puszczaniem rozgrywek Polskiej Hokejowej Ligi (PHL) przez TVP może być tylko początkiem surowych ograniczeń. Telewizja Polska nie zamierza dłużej tolerować bierności niektórych polskich federacji w sprawie zawieszenia rosyjskich i białoruskich sportowców w związku z inwazją Rosji na Ukrainę.

Portal WP Sportowe Fakty dowiedział się, że władzom TVP bardzo nie spodobało się podejście przedstawicieli PHL, którzy dali klubom wolną rękę w podejmowaniu decyzji odnośnie kontynuowania współpracy z Rosjanami. Większość zespołów w wyniku braku ograniczeń nie zrezygnowało ze swoich zawodników. STS Sanok jako jedyny poinformował o rozstaniu z Rosjaninem Aleksandrem Mokszancewem.

TVP nie che pokazywać meczów z udziałem Rosjan

Władze ligi i PZHL nie chciały komentować decyzji TVP Sport, a w odpowiedzi wysłały tylko swoje stanowisko. - Z uwagi na trwającą fazę play-off, Polski Związek Hokeja na Lodzie postanowił zostawić klubom decyzję o wykluczeniu zawodników rosyjskich i białoruskich ze współzawodnictwa w Polsce. Podkreślamy, że Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) zawiesiła reprezentacje narodowe oraz kluby z Rosji i Białorusi, co wcześniej postulował Polski Związek Hokeja na Lodzie wraz z innymi federacjami - czytamy w oświadczeniu.

Na temat przyszłości rosyjskich zawodników na razie nie zabrały głosu także władze PGNiG Superligi Mężczyzn, gdzie także występuje sporo Rosjan i Białorusinów. Na razie nie ma informacji odnośnie odwołania transmisji, ale taka decyzja może zapaść w każdej chwili.

Warto dodać, że obecnie jedynym związkiem sportowym w Polsce, który zawiesił wszystkich rosyjskich zawodników, jest Polski Związek Motorowy. Konkretne kroki podjęli także przedstawiciele KSW, którzy wycofali z karty walk wszystkich obywateli Rosji. W pozostałych federacjach nie ma jednomyślności co do karania pojedynczych zawodników.

loader

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty