Zamknij

TVN przejmie kolejną dyscyplinę? To ukochany sport Polaków

18.11.2021 18:19
Edward Miszczak
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Edward Miszczak zapowiedział kolejne działania TVN-u, który miałby przejąć prawa transmisyjne do następnej sportowej dyscypliny. Dyrektor programowy stacji w rozmowie z serwisem Wirtualne Media ogłosił, że rozpoczął rozmowy w sprawie żużla.

TVN może przejąć następną dyscyplinę sportu. Kiedy grupa Discovery zapewniła sobie prawa do skoków narciarskich na kolejne lata, decyzja nie przeszła bez echa, ponieważ decyzją władz było nieudzielenie sublicencji Telewizji Polskiej. To był spory cios dla TVP, gdzie Puchar Świata w skokach był nieodłącznym elementem każdej zimy.

- To sytuacja bez precedensu, gdyż Telewizja Polska transmituje skoki narciarskie od kilkudziesięciu lat, budując popularność dyscypliny, rozpoznawalność zawodników i zwiększając ekspozycję sponsorów. Trudno nie wiązać tej decyzji z próbą wpisania sportu w spór polityczny wokół stacji TVN i używania skoków narciarskich jako swoistego zakładnika w tym sporze - podało TVP w oficjalnym oświadczeniu.

TVN zamierza przejąć żużel

Na chwilę przed startem nowego sezonu Pucharu Świata wywiadu serwisowi wirtualnemedia.pl udzielił Edward Miszczak. W rozmowie z portalem ujawnił kolejne plany stacji, zdradzając, że być może uda się pozyskać prawa do transmisji żużla.

Wiadomo, ile TVN zarobi na reklamach w trakcie skoków. Kwoty robią wrażenie

- Transmisje ze skoków narciarskich to niejedyne relacje, które będziemy pokazywać w TVN. Obecnie przygotowujemy się do transmisji żużla, ale na chwilę obecną jesteśmy na początku rozmów, więc jeszcze nie wiemy, jakie imprezy będziemy relacjonować. Na dziś priorytetem są skoki narciarskie - powiedział Miszczak.

Skoki narciarskie: Niżny Tagił: Kiedy skaczą Polacy? O której? [PROGRAM, TERMINARZ]

Przypomnijmy, że na tę chwilę żużel, a konkretnie zmagania PGE Ekstraligi pokazuje Canal+ i Eleven Sports. Umowy stacji obowiązują kolejno do 2025 i 2026 roku.

- Naszą ambicją jest dalszy rozwój żużla i pięciokrotne zwiększenie obecnej globalnej oglądalności SGP w ciągu najbliższych 3 lat - przekazał szef Discovery Sports Events Francois Ribeiro.

RadioZET.pl