Zamknij

Szymon Ziółkowski odchodzi z Platformy Obywatelskiej. "Mierzi mnie dupowatość"

11.04.2022 15:23
Szymon Ziółkowski odchodzi z PO Mierzi mnie dupowatość
fot. Jan BIELECKI/East News

Szymon Ziółkowski, mistrz olimpijski i był poseł poinformował w mediach społecznościowych, że rezygnuje z członkostwa w PO. „Mierzi mnie dupowatość” – napisał polityk, pytany o powody takiej decyzji.

Szymon Ziółkowski poinformował o swojej decyzji na Twitterze. "W dniu dzisiejszym zrezygnowałem z członkostwa w Platformie Obywatelskiej" - napisał na Twitterze polityk i sportowiec, mistrz olimpijski i mistrz świata w rzucie młotem. Ziółkowski został zapytany o powód wystąpienia z PO. "Mierzi mnie dupowatość" – odpisał.

Ziółkowski jest sześciokrotnym rekordzistą Polski i czternastokrotnym mistrzem Polski seniorów w rzucie młotem. Karierę sportową oficjalnie zakończył w 2016 r.

Szymon Ziółkowski odchodzi z PO. Kariera polityczna mistrza olimpijskiego

Zanim Ziółkowski znalazł się na listach PO, był członkiem honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. wystartował z pierwszego miejsca w okręgu poznańskim. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 29 760 głosów. W wyborach w 2019 r. nie dostał się do Sejmu, ale zdobył 12 657 głosów.

RadioZET.pl/PAP/Luiza Łuniewska